ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Nepříliš potěšený Prost

Silverstone - Francouz Alain Prost sice v neděli vyhrál svůj padesátý závod formule 1, Velkou cenu Anglie, ale přes úsměv na stupních vítězů jinak příliš spokojen nebyl. "Takhle jsem si padesáté vítězství nepředstavoval, rád bych vyhrál za jiných podmínek," řekl Prost k tomu, že jeho stájový spolujezdec Angličan Damon Hill musel odstoupit 17 kol před koncem z 1. místa pro technickou poruchu na svém voze Williams. "Damon asi přetočil motor, proto zřejmě z auta vyšlehly plameny," dodal Prost. Damonův otec Graham se sice dvakrát stal mistrem světa, ale Velkou cenu Anglie nikdy nevyhrál. Hill junior byl v Silverstone na nejlepší cestě ke svému prvnímu vítězství ve F1. Než zastavil, zajel rekordní kolo průměrem přes 228 km/h. "Jsem zoufalý tím víc, že se snažím dělat svou práci, jak nejlépe umím, ale potom se pokazí něco, co nemohu ovlivnit," řekl Hill sledující závěr závodu z boxů. Nebyl ovšem sám, koho potkala smůla. Brazilec Senna jel sice na McLarenu s vylepšeným motorem Ford, jenže v posledním kole mu došel benzín. Američan Andretti letos potřetí nedokončil ani první kolo, když hned po startu vyjel z trati. V mistrovství světa F1 zbývá ještě sedm závodů, z dosavadních devíti vyhrál Prost šest a vede před Sennou o 20 bodů.