ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Pollertův nečekaný eskymák

FAVORIZOVANÁ ČESKÁ HLÍDKA KANOISTŮ OSMÁ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA M (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Tam, kde z protivodné branky č. 18 vede trať mistrovství světa ve vodním slalomu napříč korytem řeky Noce k devatenácté brance, převrhl Lukáš Pollert svou kánoi, udělal eskymácký obrat, ale devatenáctkou projet nestačil. Byl za to penalizován 50 trestnými body. Stalo se to v první jízdě finalového závodu kanoistických hlídek a byl to rozhodující okamžik pro český tým. "Lukáš škrtl pádlem o kámen a ztratil rovnováhu," řekl trenér Miroslav Nedvěd. "Stává se to." "Byl to šutr, takových je tam víc. Je to náhoda," prohlásil olympijský vítěz. Česká hlídka nasbírala v první jízdě celkem 65 trestných bodů, měla navíc ještě tři dotyky na brankách. Ve druhé jízdě byla penalizována 35 body za sedm dotyků, Pollert měl tři, Prüher a Jančar po dvou. Prüher jel opět jako druhý a měl před sebou Pollerta. "Když jsem viděl, že měl Lukáš šťouch na osmé brance, tušil jsem, že to dobře nedopadne," řekl. Nekoncentrovaný výkon všech přinesl totální výbuch. "Měli jsme na medaili," prohlásil trenér Nedvěd. "Připadá mi, že když v hlídce je přítomna osobnost, není to dobré. Lepší by bylo, kdyby jeli tři vyrovnaní závodníci. Lukáš je o třídu lepší a jeho koncentrace asi mířila jinam." Lukáš Pollert přijal porážku lehce a s úsměvem. Za 24 hodin ho čekal závod jednotlivců, v němž své olympijské vítězství může potvrdit ziskem titulu mistra světa. "Kdyby se mi tak podařila aspoň jedna dobrá jízda, to je také něco," řekl Pollert, závodník, který je ve svých pocitech a náladách značně nečitelný. Česká hlídka kajakářek skončila ve finále na pátém místě. Z kvalifikace do finále se v kánoích dvojic prosadily mezi postupujících dvanáct všechny čtyři české lodě, Šimek - Rohan s nejlepším časem. V kvalifikaci kajaků postoupili mezi 32 finalistů Hilgert na 27. a Přindiš na 28. místě. Slovensko. Slovensko.