mf920925_063

ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Žena chytala v přípravě NHL! DVACETILETÁ BRANKÁŘKA Manon Rheaumeová se stala první ženou v dějinách, která nastoupila za mužstvo severoamerické Národní hokejové ligy. Stalo se tak v přípravném střetnutí nováčka Tampa Bay Lightning proti St. Louis Blues, v němž Tampa prohrála 4:6. Rheaumeová chytala celou první třetinu. Na začátku kryla tři tvrdé střely, pak dvakrát kapitulovala, třetina skončila 2:2. Generální manažer Tampy Phil Esposito připustil, že hlavním důvodem k nasazení brankářky byla snaha o publicitu. Zápasu přihlíželo 8223 diváků. Rheaumeová hraje hokej od pěti let a byla členkou kanadského mužstva, které letos získalo titul na MS v ženském hokeji. Loni nastoupila v jednom utkání juniorské ligy.

Hartford prodělává STÁT CONNECTICUT a město Hartford mají vyřešit finanční problémy celku NHL Hartford Whalers. Ten loni prodělal podle skromných odhadů 4,5 miliónu dolarů a letos být minusová částka o 1,5 miliónu vyšší. Před sezónou se prodalo zatím jen 6700 permanentních vstupenek, 31 ze 40 lóží a 122 z 300 klubových sedadel.