lnd94103_122

ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Ve čtvrtfinále s Kanadou Čeští hokejisté prohráli na MS se Švédskem 1:4 Konec podtitulku Česká hokejová reprezentace prohrála ve svém posledním vystoupení v základní skupině na 58. mistrovství světa ve Val di Fassa s olympijskými vítězi ze Švédska 1:4. To rozhodlo o tom, že v milanském čtvrtfinále nastoupíme ve čtvrtek od 16 hodin proti Kanadě, vítězi skupiny A. Další dvojice tvoří: Švédsko - Itálie, USA - Kanada a Finsko - SRN/Rakousko. O sestup bude hrát Norsko s poraženým ze vzájemného zápasu Rakousko - Velká Británie (Rakušanům stačí na záchranu remíza). Zvlátní zpravodaj LN ve Val di Fassa Jan Tobiáš Několik minut úvodní třetiny se zdálo, že František Musil (rozhovor s ním přinášíme na jiném místě) přivezl těsně před zápasem do naší výpravy svěží vítr z Calgary.

Důkazem lepšího výkonu české reprezentace byl i vedoucí gól v 7. minutě, kdy Horák poslal od zadního mantinelu puk před branku Doležalovi. O tři minuty později mohl náš celek náskok zvýšit, neboť Sršeň s Doležalem měli před sebou osamoceného švédského obránce. "Vosa" z Rögle však mířila mimo. Za chvíli bylo vyrovnáno: Z pravé strany najíždějící Svensson našel volné místo u Břízovi levé tyčky. S vedením odešlo i sebevědomí hráčů, upadli jsme do starých chyb a do kabin na první přestávku odcházeli s mankem. Přesilovka na konci třetiny navíc dostala soupeře do řádného tempa a když ve 25. minutě nemohl Kašťák na rozdíl od Hanssona najít za brankou u hrazení puk, zvýšil Berglund na 3:1. Českému týmu nešlo na rozdíl od předcházejích tří zápasů upřít alespoň občasné záchvěvy bojovnosti. Z však rezultovalo jen Jágrem nastřelené břevno a dobře sehraná přesilovka při vyloučení Kennyho Jönssona. Švédské vedení naopak ještě před závěrečnou dvacetiminutovkou zvtrdil Sundin.