ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Goldberger vyhrál lety, přestože při doskoku upadl

Oberstdorf - Goldberger, který již na severském turné obhájil své loňské prvenství ve Světovém poháru ve skoku na lyžích, potvrdil v sobotu v Oberstdorfu svou výjimečnou formu. V letech na lyžích na můstku K-182 dolétl v obou kolech suverénně nejdál, a přestože ve druhém kole po dopadu upadl, jasně zvítězil.

Sakala obsadil páté místo a mezi prvními 22 závodníky byli čtyři čeští skokané. "Mám lepší pocit, trochu jsem riskoval. Vzal jsem si novou nevyzkoušenou kombinézu. Cítil jsem se v dobře. Škoda, že ve druhém kole mi lyže při odrazu trochu podjely, mohl jsem doletět ještě dál," řekl Sakala, který se po dlouhé pauze konečně prosadil mezi konkurencí.

V prvním kole porazil Goldberger 'zbytek světa'. Startoval poslední a dosáhl délky letu 192 m, o plných 17 m více, než druhý nejlepší, Japonec Okabe. Ve druhém kole dolétl Goldberger na značku 196 m. Protaženým letem se nicméně dostal do záklonu a sedl si.

Ani vysoká bodová ztráta ho však o první místo nepřipravila.

Jiří Raška, trenér českého družstva: "S výsledkem jsem pochopitelně spokojený, hlavně že se chytil Sakala. Máme čtyři závodníky mezi 22 nejlepšími, a to je dobré. Podmínky ideální nebyly, stopa na nájezdu byla rozbředlá, na druhé straně bylo bezvětří, takže všichni skákali za stejných podmínek." Pro nepříznivé počasí v neděli zrušili pořadatelé druhou soutěž v letech po prvních dvanácti skocích.