ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Další prohry Pittsburghu

Litevec Kasparaitis z New York Islanders skončil New York - Prohry nejlepšího účastníka letošního ročníku severoamerické NHL Pittsburghu a obhájce loňského prvenství ve Stanleyho poháru New York Rangers byly největšími překvapeními pátečních zápasů severoamerické Národní hokejové ligy. Pittsburgh podlehl týmu Tampa Bay 2:4, Rangers prohráli s Hartfordem 1:2.

O první vítězství Tampa Bay při páté návštěvě Pittsburghu se zasloužili Bradley a Savard, kteří dali po dvou brankách, a také gólman Bergeron, který kryl 22 střel.

Za 'Tučňáky' skórovali v závěrečné třetině z přesilovek Švéd Sandström a Cullen. Dallas remizoval 3:3 s Vancouverem zásluhou branky Gagnera ve 46. minutě. Za Vancouver skóroval Beránek a jednu asistenci si připsal Šlégr. V San Jose vychytal brankář hostujícího Calgary Kidd druhé utkání své kariéry s nulou. Fleury se trefil dvakrát, jednou mu nahrával Reichel, který přispěl k vítězství i jednou brankou.

Pittsburghu se po počáteční úspěšné sérii nedaří a v sobotu prohrál v New Yorku s Islanders 1:3. Jeho jedinou branku dal Švéd Sandström po přihrávce Straky. V Edmontonu rozhodl o vítězství Los Angeles 4:3 Quinn brankou osmnáct sekund před závěrečnou sirénou. Nahrával mu na ni Lang, který předtím asistoval Tocchetovi a sám se také mezi úspěšné střelce zapsal. V Hartfordu se předvedl ve vynikajícím světle Hašek z hostujícího Buffala, který měl 28 úspěšných zásahů a kapituloval pouze jednou po střele svého krajana Krona.

Litevský obránce mužstva New York Islanders Kasparaitis nebude hrát po zbytek letošní sezóny pro zranění kolena.