ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

(řej) Dortmund popatnácté bez prohry

Začátek utkání Everton - Manchester United posunula dopravní zácpa Praha - V německé, anglické i italské fotbalové lize pokračují dosud vedoucí celky neohroženě ve své cestě za titulem.

Řím - Faustinu Asprillovi, Kolumbijci ve službách AC Parma, se vrátila forma v pravý čas. V utkání italské ligy s Lazio Řím vstřelil oba góly svého mužstva a pomohl mu udržet krok v tabulce s vedoucím Juventusem Turín. Fiorentina může děkovat za zisk bodu v utkání s Interem Milán Argentinci Gabrielu Batistutovi. Hosté vedli od 66. minuty 2:1, o jedenáct minut později Batistuta svou osmnáctou brankou v letošní sezóně vyrovnal. AC Milán přehrál hladce 3:1 nevalně hrající celek Cremonese a absolvoval tak dobrou přípravu na středeční utkání evropské Ligy mistrů s Benfikou Lisabon.

Berlín - 0:2 prohrával třináctinásobný německý mistr Bayern Mnichov v utkání 19. kola bundesligy s Freiburgem. Vše nasvědčovalo tomu, že se bude opakovat krutá porážka Bayernu 1:5 z podzimního střetnutí na hřišti Freiburgu, domácí však nakonec brankami Scholla a nového kapitána Helmera vyrovnali na konečných 2:2. Ani 1. FC Kolín n. R. nepřekazil vedoucímu Dortmundu jeho spanilou jízdu za titulem. Prohrál 1:2 a dortmundská série bez porážky se tak prodloužila na patnáct zápasů. Do listiny střelců se zapsal Kuka, jeho branka jen potvrdila výhru Kaiserslauternu ve Frankfurtu (3:1). Werder Brémy, který je druhý se ztrátou čtyř bodů, si přivezl vítězství z Leverkusenu zásluhou Baslera, který se trefil dvakrát. Za domácí vyrovnával na 1:1 Brazilec Sergio, Basler uzavíral účet svým druhým gólem v 80. minutě.

Londýn - Vedoucí celek nejvyšší anglické divize Blackburn Rovers sice jen remízoval se čtrnáctým týmem tabulky Norwich City (0:0), ale svůj náskok před druhým Manchesterem United přesto zvýšil na tři body. Jediný vážný soupeř Blackburnu na cestě k titulu totiž prohrál s Evertonem na jeho hřišti (0:1). Pro Everton to byla vůbec první branka do sítě Manchesteru United na vlastním hřišti po více než pěti letech, pro hosty zase teprve pátá letošní prohra. Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním kvůli dopravní zácpě na nedaleké dálnici. Arsenal Londýn zdolal Crystal Palace na jeho hřišti 3:0. K útoku zavelel ve 24. minutě Paul Merson a úspěch dovršil dvěma góly Kiwomya.

Madrid - FC Barcelona dokázala ve 23. kole španělské ligy vyhrát na hřišti Compostely brankami Cruyffa a Beguiristaina a zdá se, že překonala krizi z minulých kol. Za domácí fotbalisty dokázal v tomto střetnutí jen v 79. minutě snížit Llorente na konečných 1:2. Výhra vynesla fotbalisty z katalánské metropole na druhé místo tabulky. Na třetí příčku naopak klesla La Coruňa, která prohrála s Espaňolem. Vedoucí příčku si se čtyřbodovým náskokem drží Real Madrid, který remizoval na hřišti Bilbaa 1:1, když jeho branku zaznamenal nejlepší střelec soutěže Zamorano.