ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Vidumský porazil své Brno

Jarní fotbalová premiéra před téměř 35 000 diváky Brno - Před rekordní návštěvou téměř pětatřiceti tisíc diváků zahájila jarní část fotbalové ligy. Podzimní mistr Slavia potvrdil v Brně své dosavadní umístění a odvezl si tři body za výhru 2:1. Boby Brno 1 Slavia Praha 2 Začalo se v nevídaném tempu, které podporovali i bouřlivý diváci. Na šance však došlo po chybách. Nejprve slávistický kapitán Suchopárek ztratil míč před vlastní šestnáctkou a Valnoha i z úhlu v 9. minutě poprvé zaměstnal Stejskala. Ještě vážněji zahrozilo Brno v 25. minutě: Wagner přelstil u brankové čáry Krištofíka, ihned z úhlu prudce střílel a Stejskal musel u tyče boxovat. Slavia sázela na postupný protiútok a standardní situace, ani jednoho se však nedostávalo. v 31. minutě Knoflíček povozil Vidumského i Kocmana a Novotný měl po centru před sebou jen gólmana. Trefil jeho rukavice.

Zato nástup do druhé půle měli hosté impozantní. Nejprve chyboval Vidumský, Lerch se poučil z Novotného zaváhání a po centru Přibyla hlavou překonal, potom Novotný využil nezištné přihrávky protihráče Vidumského a Slavia vedla 2:0. Najednou se začal hrát fotbal, po dvou minutách Maléř snížil na 1:2 a domácí nadále tlačili. V 81. minutě vyrazil Stejskal Zúbkovu hlavičku jen konečky prstů, ale poslední slovo měla Slavia díky Suchopárkově břevnu.