ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Reichel zkazil Moogovi radost

V NHL přihrával dvakrát Beránek, jednou Hamrlík New York - Třikrát z osmi pondělních zápasů zámořské NHL pojistily své vítězství hostující celky při power play. MacLean tím dal pečeť na dva body New Jersey ve Washingtonu, Larmer z New York Rangers v Tampě a stejně tak Ciccarelli z Detroitu v Torontu. Brankář New Jersey Martin Brodeur zlikvidoval 27 střel domácích hráčů Washingtonu a počtvrté ve své kariéře udržel v utkání čisté konto. Popáté se tento kousek povedl Curtisi Josephovi ze St. Louis při vítězství svého celku 4:0 nad Edmontonem.

Obhájce Stanleyova poháru New York Rangers zvítězil na Floridě nad Tampou 3:1 a na jedinou branku domácích, kterou vstřelil Tucker, přihrával Roman Hamrlík. V Montrealu rozhodlo prodloužení. Domácí vyhráli první třetinu s Islanders 2:0, hosté však zásluhou Turgeona a Pilona vyrovnali. Branku, znamenající dva body, vsítil ve druhé minutě prodloužení nováček Donald Brashear a byla jeho první v letošní sezóně.

Již po 306. stál v brance vítězů brankář Dallasu Andy Moog a posunul se tím v tomto dlouhodobém hodnocení v NHL na osmé místo. Jeho celek zvítězil v Calgary 2:1 a Moog byl i blízko k udržení čistého konta. Radost mu překazil 43 sekund před závěrečnou sirénou Robert Reichel, který vstřelil svou čtvrtou branku sezóny.

Na branky nejbohatší souboj viděli diváci ve Vancouveru, kde poslední celek Pacifické divize Los Angeles podlehl 2:8. Jedním ze strůjců vítězství domácích byl Jeff Brown, který se sice do střelecké listiny nezapsal, ale na pět branek přihrával, dvě asistence zaznamenal i Josef Beránek.