ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Z postele pro cenu

Paříž- Alžírský běžec Núreddín Morceli a americká světová rekordmanka v sedmiboji Jackie Joynerová- Kerseeová se stali vítězi letošního ročníku Grand Prix. Po sobotním finalovém mítinku v Paříži mají na svém kontě nejvíc bodů a to oběma vyneslo zvláštní prémii ve výši 100000 dolarů.

Nad Morceliho účastí ještě v sobotu visel otazník. Světového rekordmana v běhu na 1500 m totiž postihla chřipka a žaludeční problémy a ráno prohlašoval, že v Paříži nepoběží. Nakonec se na start závodu mílařů postavil a vyhrál. Své největší soupeře v celkové klasifikaci předstihl díky bonusu za světový rekord na 3000 m, který vytvořil v Monte Carlu.

Mítink na stadionu Charlety měl i další velké postavy. Britský překážkář Colin Jackson dokázal svou suverenitu na 110 m a připsal si 37. vítězství v řadě. Naposledy prohrál loni v srpnu v Berlíně. Královna sprintu z Jamajky Merlene Otteyová dosáhla na stometrové trati času 10.78, což je sedmý nejlepší výkon historie. V nejlepším letošním čase na 400 m vyhrála Francouzka Perecová časem 49.77.