ProjectPDT
Genreperson_interv

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Mihálik vidí zelenobíle

Jablonec (hk) - Štefan Mihálik zářil v dresu tehdy ještě druholigového Jablonce v předminulé sezoně. S osmnácti góly se stal králem střelců a vyhlédl si jej ligový nováček Viktoria Žižkov. Tam se ovšem brzy zranil a skoro celý podzim na hřišti chyběl. Po uzdravení se v zimě odešel rozehrát zpět do Jablonce. Jenže znovu zasáhlo zranění a následovala další přestávka. Nový návrat na hřiště Mihálik oslavil tuto neděli brankou, která znamenala výhru Jablonce nad Olomoucí 2:1.

Osm měsíců jsem nehrál, ale do příchodu Jirky Nováka jsem si myslel, že v Jablonci se prosadím do základní sestavy snadněji než ve Viktorce. Pak jsme však najednou byli v Jablonci čtyři útočníci a jsem se pomalu loučil s tím, že se dostanu na trávník. Poprvé jste nastoupil v závěru zápasu v Benešově, jaké to bylo?

Bezvadné, nejsem trémista, jenom ta osmiměsíční herní pauza trochu strašila. Ale mezi klukama na hřišti mi to přišlo, jako by žádná přestávka nikdy nebyla. Jak s Olomoucí?

Věřil jsem, že mi trenér na část utkání šanci. Mohl jsem za čtvrt hodiny dát dva góly, ale radost po tom vítězném byla obrovská! Mnozí říkají, že jste schopen dávat góly jenom za Jablonec...

Cha, cha! Vypadá to tak, ale to je špatné? Špatné ne, ale jak dlouho tu jako host z Viktorky zůstanete?

Dohoda zní do konce roku a pak se uvidí. Teď vidím zelenobíle, a pokud se na hřiště dostanu, pak bych chtěl potvrzovat to, co se o říká! Ve čtvrtek hraje Jablonec na Viktorce, dáte i gól?

Když trenér postaví, tak s jiným cílem do zápasu ani nepůjdu. Ale ono je jedno, kdo gól, důležité je vyhrát a jméno střelce, to je na druhém místě. Žižkov je v pohodě, ale my také. Od soupeře se vítězství očekává, my můžeme jenom překvapit. To nejsou špatně rozdané karty!