ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Dukla Banská Bystrica odolala Slovanu

Dunajská Streda a Trnava daly první branku ve čtvrtém kole Bratislava (mw) - Dva tradiční účastníci někdejší československé fotbalové ligy čekali do 4. kola tohoto ročníku slovenské ligy na svou první letošní branku. V Dun. Stredě přesně 293 minut a v Trnavě dokonce 316 minut. Shodou okolností v obou mužstvech v létě nastoupili noví trenéři - Pecze v Trnavě a Valovič v DAC. Pecze nasadil silnější kurz tréninků, protože mužstvu prý chyběla kondička. Dvoutýdenní přestávka díky odložení zápasu s Košicemi jeho svěřencům očividně prospěla, zatímco jejich nedělní soupeř z Prešova, který absolvoval anglický týden obohacený pohárovými povinnostmi, působil na trnavském trávníku jako unaveným dojmem. Trnava dala svůj první gól v nové sezoně a zvítězila (2:0), čímž se odlepila od dna tabulky. Diváci ji vyprovázeli potleskem, zatímco D. Stredu, která rovněž dosáhla svého prvního gólu a vyhrála nad nováčkem z Bardejova (1:0), fanoušci znovu vypískali. Na Žitném ostrově údajně byla před zápasem připravená sekera, po minulé prohře s Prievidzou totiž mělo vedení klubu vážné pohovory s trenéry i hráči. Veřejným tajemstvím je na Slovensku fakt, že někteří hráči mají nedobrou životosprávu. I proti Bardejovu podala D. Streda matný výkon a jen štěstí zřejmě zachránilo trenéra Valoviče před nuceným odchodem. Černým koněm ligy je Banská Bystrica, která spolu se Slovanem ještě neprohrála. Vzájemný zápas neporažených celků skončil v Bratislavě nečekanou remízou.