ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Kordu vyřadila namožená třísla

New York - K naprosto neodhadnutelné loterii je přirovnáván tenisový US Open, který začal v New Yorku dvouhrami hlavní soutěže v noci na dnešek.

Zdravotní těžkosti světových jedniček Samprase a Grafové značně nahlodaly jejich pověst absolutních favoritů. To by mělo hrát do noty mj. českému tenistovi Danielu Vackovi, který v případě postupu narazí na Samprase stejně jako loni ve 2. kole. Petr Korda (16. nasazený) odstoupil ještě před začátkem. Nemůžu hrát, jde o zdraví. Věřil jsem, že se zranění zlepší, ale je to spíše čím dál tím horší. Třísla hodně bolí, řekl český hráč. Nahradí ho Němec Olivier Gross.

V zahajovacím utkání, zdrženém o dvě hodiny deštěm, vyhrála nasazená dvojka Sanchezová-Vicariová nad Italkou Ferrandovou 7:5, 6:1. Pošestnácté za sebou se na dvorcích ve Flushing Meadow představí Ivan Lendl, který turnaj třikrát vyhrál (1985-87) a osmkrát byl ve finále. Shodou okolností jej v prvním kole čeká stejný soupeř jako v loňském ročníku - Australan Neil Borwick, jemuž před rokem musel ve třetím setu pro zranění vzdát.