ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Londýnská Chelsea je ve formě

K první výhře Leverkusenu přispěla i nová posila - reprezentant Völler Berlín - Téměř 60 000 diváků na Olympijském stadionu v Mnichově vidělo snadnou záležitost obhájce německého titulu. Bavorský tým (bez potrestaného Papina) porazil ve 3. kole bundesligy hladce Mönchengladbach 3:0. Hostům nepomohl ani exreprezentant Effenberg, který v Mnichově před časem působil. Střelcem kola se stal brémský záložník Basler, který v rozmezí 69. a 88. minuty zaznamenal hattrick. Celek Schalke 04, jehož dres oblékají Látal a Němec, prohrál doma s Hamburkem. Jedinou branku střetnutí dal v 78. minutě Bäron, který minutu předtím střídal. Premiéru v dresu Leverkusenu oslavil gólem v 90. minutě utkání s Frankfurtem (4:0) Rudi Völler. Tento 34letý reprezentant přestoupil v týdnu z francouzského Ol. Marseille, ve včerejším utkání střídal v 72. minutě a udělal tečku za první výhrou Leverkusenu v nové sezoně.

Londýn - Vítězný start fotbalistů Tottenhamu do nové ligové sezony v Anglii přibrzdil ve 3. kole mistrovský tým Manchesteru United. Jedinou branku střetnutí vstřelil čtyři minuty po přestávce hlavou Bruce. Kohouti, kteří se opírají o střeleckou formu německého reprezentanta Klinsmanna, jenž v prvních dvou zápasech zaznamenal tři branky, měli největší šanci na vyrovnání v 75. minutě. Po faulu na útočníka Dumitreska však Sheringham neproměnil penaltu. V čele tabulky se usadil Newcastle United, který porazil Southampton, a v prvních třech kolech zaznamenal 12 branek. Dařilo se i pohárovému soupeři Viktorie Žižkov - londýnské Chelsea, která vyhrála na půdě Leedsu 3:2, ačkoliv po 19 minutách prohrávala 0:2. Chelsea hrála v nové sezoně jen dva zápasy, ale z obou vyšla vítězně.

Paříž - Mladý tým trenéra Jeana-Clauda Suaudeaua FC Nantes nepoznal ani v 6. kole francouzské ligy porážku, když remizovali v Montpellieru 2:2. Po špatném začátku se začíná probouzet mistrovský Paris St. Germain, který porazil díky střele liberijského kanonýra Weaha AS Monako 1:0 a s osmi body se vyšplhal na 11. příčku.