ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

Rallye tisíce jezer pro Fina

Škodovky byly nejrychlejší ve své třídě Jyväskylä - Domácí jezdec Tommi Mäkkinen se stal vítězem finské automobilové Rallye tisíce jezer, osmého podniku letošního seriálu mistrovství světa.

Třicetiletý rodák z Puuppoly měl spolu se svým spolujezdcem Seppo Harjannem v cíli 1558 km dlouhého závodu náskok 22 sekund před Francouzem Didierem Auriolem a 1:04 min. před španělskou posádkou Carlos Sainz/Luis Moya. V celkové klasifikaci MS vede i nadále s 90 body Auriol a je na nejlepší cestě získat celkový titul mistra světa, který zatím v jeho sbírce chybí. Je to nejkrásnější den kariéry, uvedl po závodě šťastný vítěz. Vyhrát tuto rallye je snem každého Fina. Mistr světa z loňského roku Juha Kankkunen z Finska po problémech v první etapě dojel nakonec na devátém místě se ztrátou 19:45 min., ale v celkové klasifikaci MS mu patří třetí příčka a stále naději na obhajobu titulu.

Čeští reprezentanti Pavel Sibera a Petr Gross obsadili v celkovém pořadí podle neoficiálních výsledků 18. místo se ztrátou 44:10 min. a jejich kolegové z týmu Škoda Motorsport Emil Triner a Jiří Klíma skončili s dalším odstupem 1:17 min. na 19. příčce.

Ve své třídě A5 české posádky na vozech Škoda Favorit 136A obsadily první a druhé místo.