ProjectPDT
Genresport

Javascript seems to be turned off, or there was a communication error. Turn on Javascript for more display options.

A Brňan Wagner se divil...

Ostrava (sn) - Páteční televizní předehrávka 4. kola první fotbalové ligy Baník Ostrava - Boby Brno byla předznamenána celodenním deštěm, což se promítlo na slaboučké návštěvě, kterou Bazaly na mistrovském utkání dlouho nepamatují. Uváděný počet 1500 diváků nakonec pořadatelé dodatečně opravili. Na moravské derby někdejším mistrů federální ligy přišlo pouhých 1287 diváků.

Asi měli pravdu ti, co dali přednost televiznímu přenosu, protože z opakovaných záběrů alespoň viděli chyby domácí obrany v čele s brankářem Sedlákem vedoucí k brněnským gólům, ale také dva fotbalové záchvěvy Baníku. Ten mezi 10. a 20. minutou vedl k otočení skóre z 0:1 na 2:1 a druhý po střídání příliš defenzivního Hyravého Čížkem a přeskupení domácí zálohy v prvních dvaceti minutách 1. poločasu. Na branku Přibyla se snesla doslova kanonáda, a to nejen zásluhou toho, že Slončík začal své spoluhráče hnát na zteč. Když však Slončík pro křeče ze hry odstoupil, vrátilo se všechno do starých kolejí. Zákonitě přišel trest, když třetí vážný střelecký pokus kanonýra Marošiho nadzvedl Ondráček a bylo vyrovnáno.

V této době hráli Brňané více než hodinu bez vyloučeného Wagnera. Ten při svém 59. ligovém startu v nejvyšší soutěži (během tří prvoligových sezon dal 20 ligových gólů) byl vyloučen. po minutě hry viděl první žlutou kartu za předčasné vyběhnutí ze zdi a o osmnáct minut později při souboji s domácím stoperem Galáskem přefilmoval faul a nepřímo žadonil o pokutový kop. Rozhodčí Berbr se však nenechal ovlivnit a ukázal mu druhou žlutou kartu a zároveň i červenou. Brněnský Wagner se divil, ale neměl proč.