w-layerPDT/pml/tamw/etest/mf930713_024.w.gz
treex-layerPDT/treex/tamw/etest/mf930713_024.treex.gz

s-1 Nepříliš potěšený Prost

s-2 Silverstone -

s-3 Francouz Alain Prost sice v neděli vyhrál svůj padesátý závod formule 1, Velkou cenu Anglie, ale přes úsměv na stupních vítězů jinak příliš spokojen nebyl.

s-4 "Takhle jsem si padesáté vítězství nepředstavoval, rád bych vyhrál za jiných podmínek," řekl Prost k tomu, že jeho stájový spolujezdec Angličan Damon Hill musel odstoupit 17 kol před koncem z 1. místa pro technickou poruchu na svém voze Williams.

s-5 "Damon asi přetočil motor, proto zřejmě z auta vyšlehly plameny," dodal Prost.

s-6 Damonův otec Graham se sice dvakrát stal mistrem světa, ale Velkou cenu Anglie nikdy nevyhrál.

s-7 Hill junior byl v Silverstone na nejlepší cestě ke svému prvnímu vítězství ve F1.

s-8 Než zastavil, zajel rekordní kolo průměrem přes 228 km/h.

s-9 "Jsem zoufalý tím víc, že se snažím dělat svou práci, jak nejlépe umím, ale potom se pokazí něco, co nemohu ovlivnit," řekl Hill sledující závěr závodu z boxů.

s-10 Nebyl ovšem sám, koho potkala smůla.

s-11 Brazilec Senna jel sice na McLarenu s vylepšeným motorem Ford, jenže v posledním kole mu došel benzín.

s-12 Američan Andretti letos potřetí nedokončil ani první kolo, když hned po startu vyjel z trati.

s-13 V mistrovství světa F1 zbývá ještě sedm závodů, z dosavadních devíti vyhrál Prost šest a vede před Sennou o 20 bodů.