w-layerPDT/pml/tamw/train-5/ln94206_132.w.gz
treex-layerPDT/treex/tamw/train-5/ln94206_132.treex.gz

s-1 Nováčkům se ve druhé lize daří

s-2 Praha/Ostrava (áč, lt, sn) -

s-3 I po 4. kole (podle Bergerových tabulek však předehrávaném 16.) druhé fotbalové ligy, které se hrálo v úterý a ve středu, jsou fotbalisté z Uherského Hradiště bez bodové ztráty a dokazují, že by jako druholigoví nováčci mohli patřit k favoritům celé soutěže.

s-4 V utkání s Havířovem (2:1) jim vyšel zejména úvod utkání.

s-5 Havířovským se potom v 90. minutě podařilo alespoň snížit a přerušit tak sérii brankáře Lubčenka, který inkasoval poprvé v letošním ročníku po 359 minutách hry.

s-6 Bez jediného bodu naopak zůstávají i nadále fotbalisté Bohumína.

s-7 Tentokrát prohráli 0:4 na hřišti dalšího nováčka v Ústí nad Labem, který se tak v tabulce posunul již na čtvrté místo.

s-8 To Opava, jež byla do role jednoho z vážných adeptů na postup do nejvyšší soutěže pasována již před začátkem ligy, v posledních zápasech dokazuje, že její klopýtnutí ve 2. kole na Xaverově bylo opravdu jen ojedinělé.

s-9 Tentokrát zdolala v domácím prostředí Frýdek-Místek 2:0, když obě branky vstřelil Bartl, který dvakrát skóroval i v minulém kole.

s-10 I přesto měl opavský trenér Gürtler po zápase určité výhrady: Spokojen jsem hlavně s výsledkem, se hrou to bylo horší.

s-11 Naše zkušená středová trojice (Fryč, Bartl, Grusmann) si měla vytvořit proti soupeřově záloze složené z vypůjčených divizních hráčů větší tlak.

s-12 Trestuhodně jsme také neproměnili snad tři vyložené šance.

s-13 Byl to spíše boj, než pohledná hra, uzavřel Gürtler.

s-14 To jeho protějšek Žemlík působil i po prohře spokojenějším dojmem: Nesehráli jsme špatné utkání a měli jsme i šance.

s-15 Škoda obou obdržených gólů, protože padly po situacích, které nemusely být.

s-16 Největším překvapením tohoto kola bylo vítězství Turnova v Karviné s Vítkovicemi 1:0.

s-17 Turnov do tohoto zápasu získal body jen za kontumační vítězství s Kladnem a před utkáním byl jasným outsiderem.

s-18 Po čtyřech dnech od porážky 0:4 v Opavě jsme sehráli úplně jiné střetnutí.

s-19 Základem našeho úspěchu byla disciplinovaná hra v obraně, řekl turnovský trenér Stanner.

s-20 Vítkovice však měly i trochu smůly, když minutu před přestávkou neproměnil Cudrák pokutový kop.

s-21 Chybí nám hráčská osobnost, jež by dokázala mužstvo vyburcovat ve chvíli, kdy se mu nevede, hodnotil první porážku v letošní sezoně vítkovický trenér Vašek.

s-22 Blšany v domácím prostředí opět jen remizovaly, tentokrát s Teplicemi, a proti očekávání se pohybují pouze ve středu tabulky.

s-23 Blšanský trenér Cipro vidí příčiny tohoto stavu i v mimoherních skutečnostech: Na to v jakých ekonomických, personálních a psychických podmínkách tady žijeme, odvedli někteří hráči výkon nad své možnosti.

s-24 Bičovský, trenér Teplic měl výhrady zejména k obraně svého mužstva: Dostali jsme osm gólů, za což může naše křečovitost v defenzivě.

s-25 Jinak si myslím, že remíza odpovídá průběhu hry.