treex-layerPDT/treex/tamw/dtest/ln94206_117.treex.gz

s-1 Žižkov v čele první fotbalové ligy

s-2 Praha -

s-3 První fotbalová liga byla včera dohrána dvěma zbývajícími zápasy 5. kola.

s-4 Fotbalisté Žižkova dokázali doma porazit Jablonec a dostali se na první příčku prvoligové tabulky.

s-5 Sparta v dramatickém utkání remizovala v Chebu, když brankář Kouba kryl i penaltu chebského Bielika.

s-6 Cheb - Sparta 0:0

s-7 Od úvodu se hrál v Chebu pohledný, oboustranně útočný fotbal s množstvím hezkých akcí.

s-8 Ve chvílích, kdy se zdálo, že Sparta přebere iniciativu, proběhl Samec mezi sparťanskými stopery a jen Koubovo umění a zákrok Chovance na brankové čáře zabránily gólu.

s-9 Po této akci přišly dlouhé minuty chebského náporu, ale ani Bielik po ideálním uvolnění Nečase domácí střeleckou nemohoucnost nenapravil.

s-10 V závěru poločasu dala Sparta branku, ale pro postavení mimo hru nebyla uznána.

s-11 Po přestávce byl Cheb lepším mužstvem.

s-12 Při jednom z rychlých útoků Nečas ideálně uvolnil Samce a Kouba jen za cenu faulu zachránil.

s-13 Nařízený pokutový kop ale Bielik proměnit nedokázal.

s-14 O několik minut později se dostal do vyložené příležitosti i Vonášek, ale ani on dvě nuly na ukazateli skóre nevymazal.

s-15 Rozhodčí: Valeš.

s-16 Vladimír Borovička, trenér Sparty: Sehráli jsme špatné utkání, chtěli jsme hrát aktivně, ale naše hra byla slabá.

s-17 Máme řadu problémů, budeme je řešit delší dobu.

s-18 Jozef Jarabinský, trenér Unionu Cheb: Hráli jsme s mistrem ligy těžké utkání.

s-19 Byli jsme sice solidně připraveni, mohli jsme i vyhrát, ale naše koncovka je špatná.

s-20 Nakonec jsem s bodem spokojen.

s-21 Žižkov - Jablonec 2:1

s-22 Jablonec hrál v Praze rovnocennou partii a jeho útoky byly většinou nebezpečnější než ty žižkovské.

s-23 Nejblíže k úspěchu měl ve 20. minutě Sedláček, který si narazil s Hromádkem a z patnácti metrů trefil dobře postaveného Šimůrku.

s-24 Domácí se prosadili ve 41. minutě, kdy Bílek rozehrál rohový kop a Časko hlavou otevřel skóre.

s-25 V poslední minutě první půle jablonecký brankář Jánoš nejprve vyboxoval centr Poborského a vzápětí chytil střelu Bílka.

s-26 Po přestávce hráli jenom hosté a Žižkov se soustředil pouze na bránění výsledku.

s-27 Sedláček z voleje střílel nepřesně, Pěničkovu hlavičku chytil pohotový Šimůrka a v 71. minutě dokonce Horváth nastřelil tyč.

s-28 Deset minut před koncem fauloval Vejprava před jabloneckou brankou Krejčíka a Vrabec z penalty zvýšil na 2:0.

s-29 Podobná situace se opakovala o čtyři minuty později na druhé straně.

s-30 Gabriel fauloval Hromádka a penaltu proměnil jablonecký Sokol.

s-31 Na hranici regulérnosti byl i zákrok Gabriela na Ložka, ale rozhodčí na odpískání třetí penalty nenašel odvahu.

s-32 Jiří Kotrba (trenér Žižkova): Bylo to vydřené vítězství, o to více si jej cením.

s-33 Věřil jsem, že po přestávce se nám bude proti odkryté obraně soupeře hrát mnohem lépe, ale k protiútokům jsme neměli více sil.

s-34 Josef Pešice (Jablonec): V první půli jsme podali ustrašený výkon a doplatili jsme na standardní situaci.

s-35 Od toho se odvíjel další průběh zápasu.