t-layerPDT/pml/tamw/train-5/ln94203_114.t.gz
w-layerPDT/pml/tamw/train-5/ln94203_114.w.gz
treex-layerPDT/treex/tamw/train-5/ln94203_114.treex.gz

s-1 Ani výhra nerozvázala jazyky sparťanů

s-2 Dohrávka čtvrtého kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Viktoria Žižkov 3:1

s-3 Praha (ber, šv) -

s-4 Po pohárovém nezdaru si fotbalisté Sparty spravili náladu v dohrávce 4. ligového kola.

s-5 Na Strahově porazil úřadující mistr žižkovskou Viktorii 3:1.

s-6 Na čele tabulky zůstavá Slavia.

s-7 Po nudné dvacetiminutovce na začátku utkání dostal překrásný pas Poborský, ale v ideální pozici jen rozryl kopačkou trávník.

s-8 Pak postrašil Trval hlavičkou, což bylo na dlouhé minuty ze strany Žižkovských vše.

s-9 Ve 28. minutě načechral míč trestného kopu u rohového praporku Nedvěd a zapomenutý Novotný proměnil hlavou - 1:0.

s-10 I nadále byl největším nebezpečím pro hosty Nedvěd, jehož dalekonosné střely létaly na Šimurkovu branku ze všech stran.

s-11 Více než dvanáct tisíc diváků se mělo najednou na co dívat.

s-12 Do poločasu Viktoria odpověděla Vrabcovým trestným kopem, který Kouba zlikvidoval.

s-13 Po přestávce Sparta kontrolovala vývoj utkání a Kožlej měl ideální možnost na zvýšení náskoku, ale netrefil opuštěnou bránu.

s-14 V 62. min. přišel trest - Poborský se dostal k odraženému míči, obešel Vonáška a prostřelil Koubu - 1:1.

s-15 Domácí však neponechali nic náhodě.

s-16 V 70. min. stačil Šimurka jen reflektivně vyrazit Novotného hlavičku a Sopko s klidem doklepl do sítě.

s-17 O pět minut později Frýdek zachytil Holotovu rozehrávku, narazil si se Sieglem a nikým neatakován skóroval.

s-18 O chvilku na to fauloval Gabriel před vlastní brankou Němce, ale penalty se sparťané dožadovali marně.

s-19 Žižkov vsadil vše na útok, vytvořil si pár slibných šancí (Jančulovu hlavičku chytil Kouba, Bílek z přímého kopu nastřelil břevno), ale i Sparta podnikala do otevřené obrany nebezpečné protiútoky.

s-20 Stav zápasu se však nezměnil.

s-21 O radost z vítězství se hráči Sparty odmítli podělit s novináři, protože se kolektivně rozhodli s nimi nemluvit.

s-22 Za porušení této dohody si údajně stanovili pokutu pět tisíc korun.

s-23 Hovořil pouze kapitán Chovanec, který však nyní vystupuje i v roli hrajícího trenéra.

s-24 Jozef Chovanec: Proti kvalitnímu soupeři jsme hráli celý zápas dobře.

s-25 Splnili jsme taktické pokyny, když se nám podařilo dokonale pokrýt běhavé hráče Viktorky.

s-26 Borovička, trenér Sparty: Siegl nehrál proto, že obrovské manko v tréninku.

s-27 Kdyby Kožlej vydržel celý zápas, Siegl by se na hřišti vůbec neobjevil.

s-28 Jiří Kotrba, trenér Žižkova: Dostali jsme dva góly ze standardních situací.

s-29 Když pustíme Spartu do těchto pozic, nemůžeme myslet na úspěch.