s-1 Klejch zajistil Zlínu výhru dvěma góly během pěti minut

s-2 Naplno bodovali oba nováčkové

s-3 S nulou v tabulce jen Bohemians

s-4 Praha -

s-5 Po páteční televizní předehrávce pokračovala první fotbalová liga dalšími zápasy 4. kola.

s-6 Slavia si veze tři body za výhru na Bohemians, ale ve druhé půli ji třikrát zachránilo břevno.

s-7 Sešívaní se probojovali do čela tabulky, ale jejich postavení může ohrozit dnešní ligová dohrávka Sparty s Viktorií Žižkov (od 17.30 hodin na strahovském stadionu).

s-8 Naopak klokani zůstali na opačném pólu tabulky a jako jediný tým ještě nebodovali.

s-9 Drnovice potvrdily svou špatnou formu prohrou 1:3 s ligovým nováčkem z Benešova.

s-10 Domácí asi poslala do kolen neproměněná Stašova penalta hned v první minutě utkání.

s-11 Také dalšímu nováčkovi Jablonci se dařilo, neboť porazil Olomouc.

s-12 První body získal Hradec Králové.

s-13 Zlín sice prohrával s Plzní 0:1, ale dvěma góly v rozpětí pěti minut otočil skóre ještě do přestávky Klejch.

s-14 Drnovice - Benešov 1:3

s-15 Hrálo se půl minuty, když benešovský Mičinec zahrál míč ve vápně rukou a domácí kopali penaltu.

s-16 Jenže Staš přestřelil.

s-17 I nadále se hrálo častěji před benešovskou brankou, ale jejich střelám chyběla přesnost.

s-18 Mnohem nebezpečnější byly protiútoky Benešova.

s-19 Ve 12. minutě brankář Barcuch s problémy likvidoval střelu Zákostelského.

s-20 Ve 20. minutě se po chybě Staše k míči dostal Klusáček a zblízka prostřelil Barcucha - 0:1.

s-21 Drnovičtí ani po tomto varování nedokázali svou hru zpřesnit.

s-22 Ve 37. minutě se Mičinec na vlastní polovině zmocnil míče, obrana Drnovic věnovala víc pozornosti nabíhajícímu Váňovi, zatímco Mičinec skóroval - 0:2.

s-23 Do druhé půle domácí nastoupili bez Staše, ale obraz hry se nezměnil.

s-24 Dočkali se v 72. minutě, kdy po rohu Harazim snížil.

s-25 Následující nápor domácích vyzněl naprázdno a naopak Benešov jeden z četných protiútoků proměnil.

s-26 Jaroslav Hřebík, trenér Benešova: Vysoce účelnou taktickou hrou jsme domácí k ničemu nepustili.

s-27 Karel Brückner, trenér Drnovic: Benešov zvítězil naprosto zaslouženě.

s-28 Chtěli jsme hrát nátlakový fotbal, který však ztroskotal na kvalitní obraně Benešova.

s-29 (ber)

s-30 Bohemians - Slavia 1:2

s-31 Slavia byla techničtější, rychlejší i přesnější, domácí zpočátku dominovali jen větším počtem faulů.

s-32 V 8. minutě poslal Pěnička míč do Blažkovy sítě, ale gól neplatil pro předchozí faul.

s-33 Regulérně se trefil o devět minut později Hogen, když zužitkoval přesnou přihrávku Kozla.

s-34 Pod břevno směřovala Bergerova střela z přímého kopu ve 33. minutě, ale Blažek v poslední chvíli zasáhl.

s-35 Devět minut před přestávkou fauloval ve středu hřiště Schindler zezadu Knoflíčka a byl za to vyloučen.

s-36 Sotva se mužstva vrátila ze šaten, prošel Kozel sám obranou a tvrdou střelou z dvaceti metrů vstřelil druhý gól.

s-37 Kozel dal myšlenku i další akci - přesně přihrál do běhu Knoflíčkovi, který však Blažka neoklamal.

s-38 Pak slávisté trochu polevili a brankář Stejskal se jen díval, jak mu z kopačky Neumanna a za chvíli i Kopřivy letí míč do břevna.

s-39 V 67. minutě potom Stejskal neudržel míč a po hlavičce Neumanna to bylo 1:2.

s-40 do konce se hrál otevřený fotbal plný šancí na obou stranách.

s-41 V 84. minutě Knoflíček zachytil na velkém vápně Šindelářovu rozehrávku, ale vystřelil jen do brankáře.

s-42 Hned z protiútoku střílel Neumann a Stejskal zvedl míč na břevno.

s-43 Branky: 67.

s-44 Neumann - 17.

s-45 Hogen, 46.

s-46 Kozel.

s-47 Rozhodčí: Brabec.

s-48 ŽK: Krejčík, Veselý, Špak, Šindelář - Vávra, Berger, Krištofík, Stejskal.

s-49 ČK: 36.

s-50 Schindler (Bohemians).

s-51 Diváci: 8567.

s-52 Poločas: 0:1.

s-53 Slavia: Stejskal - Kozel - P. Novotný, Pěnička - Vávra, Krištofík, Berger, Bejbl, Šmejkal (64.

s-54 Miroslav Beránek, trenér Slavie: Utkání mělo dvě fáze.

s-55 Dokud jsme hráli proti jedenácti byl jsem spokojen, soupeře jsme nepustili do šance.

s-56 S přesilovkou jsme se ale nedokázali vyrovnat, druhá branka hráče uspokojila a to se nemuselo vyplatit.

s-57 František Barát, trenér Bohemians: Byl to zajímavý vzrušující zápas slušné úrovně.

s-58 Škoda že jsme nedokázali hrát tak dobře jako v závěru v době, kdy jsme byli v plném počtu.

s-59 (ber)

s-60 Č. Budějovice - Cheb 0:0

s-61 Po debaklu v minulém kole na Žižkově domácí trenér Tobiáš zamíchal se sestavou.

s-62 Do branky se vrátil Holec, do zálohy uzdravený Tejml a v útoku nastoupil Fujdiar, který přišel na hostování z Olomouce.

s-63 Chebská obrana nepustila domácí do šance, naopak reprezentant Samec nepřekonal dvakrát po sobě z bezprostřední blízkosti brankaře Holce.

s-64 Do druhé půle nastoupil v útoku domácích Vyskočil a hned připravil šanci Váchovi, toho však odzbrojil Hrbek.

s-65 V 57. minutě trefil Jihočech Jindráček břevno.

s-66 To bylo na dlouho ze strany domácích vše.

s-67 Cheb, skvěle dirigovaný nejlepším mužem na hřišti Nečasem, převzal iniciativu a nejblíže ke gólu měl Šebesta.

s-68 V 85. minutě si domácí Jindráček zopakoval trestný kop, Vosyka však jeho střelu do šibenice vyrazil a nabíhající Valachovič přehlavičkoval branku.

s-69 Cheb tedy ani počtvrté za sebou neprohrál, domácí zase nevyhráli.

s-70 Rozhodčí: Ondo.

s-71 Jozef Jarabinský, trenér Chebu: Fotbal dnes neměl prostor, úroveň utkání byla slabá.

s-72 Pavel Tobiáš, trenér Č. Budějovic: Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost, ale na soupeře to bylo málo.

s-73 Trefili jsme dvakrát břevno, jsme další utkání bez vítězů.

s-74 Fujdiar ukázal, že bude pro nás přínosem.

s-75 (vkl)

s-76 Zlín - Plzeň 2:1

s-77 Plzeňští vyrukovali s tradiční taktikou - důslednou obrannou hrou a pokusy o brejky.

s-78 Ve 29. minutě jim to vyšlo - Pavlík chytře prostrčil míč Purkartovi, který zblízka prostřelil Ondrůška.

s-79 Na konci první půle se domácí probrali, když Klejch je dostal dvěma góly v rozpětí pěti minut do vedení.

s-80 Ve 40. minutě chytře prodloužil Červenkův střílený centr a vyrovnal, těsně před odchodem do kabin si zpracoval další dlouhý centr a přízemní bombou překonal Čalouna.

s-81 Po změně stran hosté otevřeli hru ve snaze získat alespoň bod, vytvořili si dvě jasné šance Mikou a Diepoldem.

s-82 V obou případech zakročil výborně brankář Ondrůšek.

s-83 Domácí se postupem času dostávali do otevřené obrany Západočechů.

s-84 Dva sólové útoky Švacha a jeden Dostála ovšem Čaloun zlikvidoval.

s-85 Branky: 40. a 45.

s-86 Klejch - 27.

s-87 Purkart.

s-88 Rozhodčí: Maurer.

s-89 ŽK: Brabec, Klhůfek, Mucha - Bečka, Slabý, Janoušek, Diepold.

s-90 Diváci: 3738.

s-91 Poločas: 2:1.

s-92 Zlín: Ondrůšek - Brabec - Klhůfek, Hoftych - Dostál, Gottwald (36.

s-93 Plzeň: Čaloun - Slabý - Čihák, Janota, Bečka, Skála - Purkart, Mika, Pavlík (62.

s-94 Hradec Kr. - Liberec 2:0

s-95 V první půli se hrálo téměř na jednu branku.

s-96 Domácí, kteří neměli před tímto zápasem v ligové tabulce ani bod, začali velkým náporem.

s-97 Ve 4. minutě zblokoval Lokvencovu střelu brankář Maier, vzápětí vyrážel Džubarův střílený centr.

s-98 Pak zahrozil Liberec - Obajdin vystřihl parádní nůžky těsně vedle cíle.

s-99 Sebevědomím votroků to ale neotřáslo.

s-100 Nejlepší hráč domácích nejprve vystrašil Maiera bombou k tyči, pak ve 30. minutě vypálil po rozehraném rohu do zdi a odražený míč dopravil do sítě Menčík.

s-101 Druhá půle začala se zpožděním, protože hráče zahnal do kabiny prudký déšť.

s-102 Hosté si vytvořili několik gólových šancí, ale brankář Poštulka vše zachránil.

s-103 Spravedlivou výhru domácích korunoval gólem Lokvenc - brankář Maier vyběhl netakticky daleko z branky na vysoký centr a Lokvenc ho přehlavičkoval.

s-104 Branky: 28.

s-105 Lokvenc.

s-106 Rozhodčí: Růžička.

s-107 ŽK: Šmarda, Lokvenc - R. Macháček, Janeček.

s-108 Diváci: 3377.

s-109 Poločas: 1:0.

s-110 Hradec Králové: T. Poštulka - Havlíček - Pilný, Urbánek - Ulich, Džubara, Šmarda, Breda, Menčík (76.

s-111 Liberec: Maier - Nesvačil - Lexa, Klimeš, R. Macháček - Janáček, Culek (33.

s-112 Štefan Nadzam, trenér Hradce: Hráli jsme pod velkým psychickým tlakem.

s-113 Jsem rád, že za stavu 1:0, kdy Breda neproměnil dvě sóla, mužstvo bojovalo dál.

s-114 Výborní byli oba brankáři - Poštulka i Maier.

s-115 Vlastimil Petržela, trenér Liberce: První poločas se nám nevydařil, nepracovala záloha a v útoku zůstal osamocen Obajdin.

s-116 Po přestávce jsme hráli lépe a nepamatuji se, kdy jsme si dokázali vytvořit venku tolik šancí.

s-117 Při druhém gólu podcenil jinak výborný Maier souboj s domácím dlouhánem Lokvencem.

s-118 (dol)

s-119 Jablonec - Olomouc 2:1

s-120 Největší návštěva na jabloneckém stadionu letošní sezony viděla nejlepší výkon svého mužstva.

s-121 U všech akcí domácích byl Sedláček a Sigma odvracela jeho akce mnohdy se štěstím - například když gólman Vaniak vytlačil Sedláčkovu bombu v 9. minutě nad břevno.

s-122 Výbornou domácí čtvrthodinku kuriozně zakončili hosté - střílený centr trefil hlavu Vaďury - 0:1.

s-123 Jablonečtí se však nevzdávali.

s-124 Ve 22. minutě po průniku Sedláčka zahrál Hollý rukou a z nařízené penalty Sokol vyrovnal.

s-125 O převaze domácích v první půli svědčí i poměr rohů 7:1, zatímco na ukazateli skóre svítilo 1:1.

s-126 Po přestávce se Hanáci snažili zpomalovací taktikou a ofsajd systémem dostat Severočechy z tempa, ale úspěch jim to nakonec nepřineslo.

s-127 V 80. minutě totiž střídající Mihálik zužitkoval Horváthovu přihrávku a zblízka překonal Vaniaka.

s-128 Branky: 23.

s-129 Mihálik - 16.

s-130 Vaďura.

s-131 Rozhodčí: Zvonič.

s-132 ŽK: Sedláček, Vejprava, Mihálik - Hollý, Barbořík, Onderka, Machala.

s-133 Diváci: 7860.

s-134 Poločas: 1:1.

s-135 Josef Pešice, trenér Jablonce: Podali jsme zatím nejlepší ligový výkon.

s-136 Potěšilo , že jsme k bojovnosti přidali i fotbalový projev.

s-137 Dušan Radolský, trenér Olomouce: Nedivil bych se, kdyby domácí rozhodli zápas v první půli.

s-138 Ale mrzí , že když jsme přestáli ten obrovský tlak a v druhé půli jsme začali získávat v poli, tak jedeme domů s prázdnou.

s-139 Dostat gól sedm minut před koncem, když již i domácí mysleli na remízu, to mrzí.