s-12 Byl velice milý , příjemný , chytrý , takže mi po všech stránkách vyhovoval .
s-16 Svatbu měli v Kostelci nad Černými lesy , kde je v areálu zámku odsvěcený kostel .
s-20 Co dělá vaše dcera teď ?
s-21 Je vedoucí archivu v Raiffeisen bance .
s-22 Děkuji .
s-23 Co vidíme na této fotce ?
s-24 To je historický záběr , protože je to cíl jednoho z mnoha závodů v orientačním běhu .
s-25 Moje děti se asi od deseti let do maturity , dokonce syn ještě na vysoké škole , věnovaly orientačnímu běhu .
s-26 S manželem jsme s nimi jezdili na vícedenní soustředení nebo na mezinárodní závody , které se dělaly v letě v Jičíně a nebo v různých jiných lokalitách Čech a Moravy .
s-27 Bylo to vždycky velice krásné .
s-28 Stanovalo se u nějakého rybníka nebo na pokraji lesa , takže i prostředí bylo moc hezké .
s-29 Vůbec celá parta dětí , které spolu kamarádily nebo byly z jedno oddílu , byla velice fajn .
s-30 Většinou jsem jim všem vařila .
s-31 Běhala jste orienťák také ?
s-32 Ne , neběhala .
s-33 Byla jsem jenom jako doprovod .
s-34 Trať jsem si potom třeba prošla nebo mírným během proběhla , ale nebyla bych mohla stačit těm limitům , které jsou i pro děti stanovené .
s-35 Je tento sport náročný ?
s-36 Je tam potřeba spojit hlavu a nohy .
s-37 Nejdřív myslet , kam mám běžet , a potom běžet .
s-38 Po této stránce je to náročnější , protože závodník musít umět číst mapu .
s-39 Musí se umět orientovat v němé mapě a samozřejmě být i fyzicky zdatný , protože mnohdy vybíhá některé kopečky třeba zbytečně .
s-40 Samozřejmě záleží i na rychlosti , protože přece jenom jsou stanoveny určité limity , dokdy musí která kategorie závodníků doběhnout .
s-41 Když nedoběhne , tak je pořadatelé jdou hledat .
s-42 Umíte se dobře zorientovat v mapě ?