s-1 Žižkov zopakoval nevydařený start jara
s-2 V 16. ligovém kole sudí kartami nešetřili
s-3 Ostravský Marek Poštulka oslavil návrat gólem
s-4 Sparta zahájila stíhání Slavie Praha -
s-5 Jarní část fotbalové ligy začala pěkně zostra.
s-6 Celkem jedenačtyřicet žlutých karet a k tomu ještě dvě červené (chebský Samec a Vaněček z Jablonce) ukázali rozhodčí v 16. kole.
s-7 Překvapením kola je prohra Viktorie Žižkov v Hradci Králové.
s-8 Naplnila se tak slova žižkovského trenéra Kotrby, který se celou zimu obával opakování loňského nevydařeného startu do jarní sezóny.
s-9 V Ostravě oslavují kromě výhry nad Jabloncem i gólem zpříjemněný návrat svého kanonýra Marka Poštulky, který dlouho absentoval kvůli zranění.
s-10 Sparta se vítězstvím nad Drnovicemi posunula na třetí místo a zahájila tak stíhání vedoucí Slavie.
s-11 Ta v pátečním televizním utkání přehrála Brno na jeho hřišti, po utkání však ráda využila moravské pohostinnosti a zhruba hodinku se zdržela na sekretariátu u vína, zatímco před stadiónem policie válčila s fanoušky.
s-12 Nakonec byli zranění čtyři policisté, dva strážníci a jedna civilní osoba.
s-13 Čtyřiatřicet minut se sparťané marně honili po hřišti, než je vysvobodil Pavelkův školácký faul na Nedvěda, potrestaný Sieglovou penaltou - 1:0.
s-14 Hosté byli bez zraněných Kafky, Druláka a Rusnáka neškodní v útoku (první přímou střelu na bránu vyslal Weber ve 40. minutě), zato trable tropili Letenským celoplošnou obranou.
s-15 Jenže dvě individuální chyby předstoperů je položily na lopatky.
s-16 Lokvenc přitom stačil ozdobit svůj gól jesličkami a Siegl lišáckým lobem nad bezmocným brankářem Bernadym.
s-17 Ve druhé půli se hrálo téměř na jednu branku a po přihrávce střídajícího Frýdka zvýšil Svoboda na 4:0.
s-18 V 63. minutě mohl Siegl korunovat svůj výborný výkon hattrickem, jenže sudí pískl sporný ofsajd.
s-19 Branky: 35. a 45.
s-20 Rozhodčí: Legierský.
s-21 Jürgen Sundermann, trenér Sparty: "Ze začátku jsme byli nervózní, ale naštěstí nikdo nepolevil v nasazení, dokud nepřišel vedoucí gól."
s-22 Stanislav Jarábek, trenér Drnovic: "Za stavu 3:0 jsem se bál, že přijde katastrofa, Sparta si s námi hrála jako kočka s myší, ale musím poděkovat, že neměla hlad po gólech."
s-23 (šv) České Budějovice 1Švarc Benešov 1
s-24 Domácí sice začali náporem, který korunoval v 17. minutě vedoucí brankou Vácha, ale změna skóre prospěla spíše Benešovským.
s-25 Ti začali domácí přehrávat, dostávali se snadno do šancí a zejména Mičinec měl gól několikrát na noze i na hlavě, nikdy však nedal.
s-26 Ve 40. minutě se hosté přece jenom dočkali.
s-27 Borovec obešel tři zadáky domácích a zaslouženě vyrovnal.
s-28 Po přestávce si domácí vytvořili územní převahu, Pařízka však prakticky neohrozili.
s-29 Rozhodčí: Valeš.
s-30 Hlavně ve vzduchu nám citelně chyběli Wohlgemuth a Koller."
s-31 Jiří Novák, trenér Benešova: "Jsme spokojeni, každý bod je pro nás dobrý.
s-32 Slabě zahrála záloha, spokojen jsem s útočníky a s obranou."
s-33 (vkl) Vyzrálejší olomoucký tým od začátku diktoval tempo hry.
s-34 První vyloženou šanci však měli ve 23. minutě domácí.
s-35 Po přesném Jarolímově centru netrefil odkrytou branku hlavou Tymich.
s-36 O pět minut později rozehrál přímý kop Povišer a Onderka z chumlu před brankou tečoval míč do sítě - 0:1.
s-37 Proměnit touhu po vyrovnání v účinný tlak se domácím podařilo v úplném závěru utkání, ale Vaniak udržel čisté konto.
s-38 Rozhodčí: Jirků.
s-39 František Barát, trenér Bohemians: "Za bojovnost a nasazení nemohu svým hráčům nic vytknout.
s-40 Mrzí mne, že jsme prohráli brankou ze standardní situace."
s-41 Dušan Radolský, trenér Olomouce: "Na těžkém terénu se hrálo solidní utkání s několika vzrušujícími momenty."
s-42 (ber) Hned v úvodu se domácí do svého severočeského soupeře zakousli, do gólového vyjádření však aktivitu dotáhli v 19. minutě.
s-43 To Siago zahrával čtvrtý rohový kop a Marek Poštulka oslavil svůj návrat na trávník hlavičkou pod břevno - 1:0.
s-44 Cestu do kabin ztížil hostům ještě před přestávkou Nohavica, když nadvakrát hlavou překonal Jánoše.
s-45 Druhý poločas začal opatrně z obou stran, Jablonečtí se dočkali v 60. minutě, kdy domácí Siago přenechal míč Navrátilovi a ten se nemohl mýlit - 2:1.
s-46 Po obdržené brance se Baník z nepochopitelných důvodů stáhl do defenzívy, Severočeši toho však nevyužili a z Bazalů se tak fotbal vytratil.
s-47 Rozhodčí: Krondl.
s-48 Bohužel, fotbal se hraje na góly."
s-49 (wp) Střetnutí pro sebe v závěru rozhodla Viktoria, když střídající Heřman šest minut před koncem bombou z levé strany prostřelil libereckého brankáře Maiera.
s-50 V první půli byli aktivnější domácí a branka Vlčka z 37. minuty byla jen zaslouženým vyjádřením poměru sil.
s-51 Po změně stran měli míč na kopačkách častěji hosté a v 68. min. se dočkali vyrovnání.
s-52 V závěru měl šťastnou ruku domácí trenér Michálek, když na posledních 15 minut poslal na hřiště autora vítězné branky Heřmana.
s-53 Rozhodčí: Zvonič.
s-54 Diváci: 4200.
s-55 Střetnutí pro sebe v závěru rozhodla Viktoria, když střídající Heřman šest minut před koncem bombou z levé strany prostřelil libereckého brankáře Maiera
s-56 Zdeněk Michálek, trenér Plzně: "Přiznávám, že remíza by byla spravedlivější, ale fotbal je takový a štěstí se dnes přiklonilo na naši stranu."
s-57 Vlastimil Petržela, trenér Liberce: "Zápas raději nebudu hodnotit.
s-58 Myslím si, že jsme neodvedli špatný výkon a bod bychom si zasloužili."
s-59 (čta) Série slepých přihrávek Východočechů způsobovaly, že byly pod tlakem Viktorie.
s-60 Dramatu s gólovými šancemi se diváci dočkali po přestávce.
s-61 Nejprve žižkovský Časko, který se vysunul do zálohy, mířil dvakrát těsně vedle.
s-62 Hradečtí přesto vyrovnali hru a Jukl je po centru Kincla poslal v 58. minutě do vedení.
s-63 Vzápětí mohl tři body pojistit Černý, jenže sám před brankářem přestřelil.
s-64 Viktoria riskantně vrhla všechny síly do útoku, Poborský vyrovnal a několikrát pak stálo při domácích štěstí.
s-65 "Votrokům" nakonec vrátil radost druhý gól Jukla dvě minuty před koncem.
s-66 Rozhodčí: Bohuněk.
s-67 Petr Pálka,trenér Hradce: "Vývoji na hřišti by lépe odpovídala remíza, ale k nám se přiklonilo štěstí."
s-68 Jiří Kotrba,trenér Viktorie: "Hradec si za nadšení a bojovnost, což právě chybělo nám, zasloužil vyhrát."
s-69 (šv) Ve 27. minutě hlavní rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu a odstartoval tak karetní partii.
s-70 Domácí fanoušky rozjásal ve 42. minutě Klejch, když zůstal stát sám před brankářem Vosykou a nedal mu šanci.
s-71 Po přestávce nejprve Samec srovnal na 1:1, v 54. minutě domácí Švach zvýšil na 2:1, ale po biliárové akci tří hráčů a gólu Šebesty se začínalo od nuly.
s-72 Rozhodl faul na Dostála a následující penalta Klejcha.
s-73 Rozhodčí: Ulrich.
s-74 Jozef Adamec, trenér Zlína: "Hráči dnes podali velmi bojovný výkon.
s-75 Zápas jsme dobře rozehráli, ale nakonec jsme se báli o výsledek."
s-76 Karel Přenosil, trenér Chebu: "Nemám, co bych k zápasu řekl.