s-1 Fujdiar se vrátil a porazil Slavii
s-2 Reprezentant Řepka se zranil v Benešově
s-3 První výhra Českých Budějovic hned senzací
s-4 Praha -
s-5 Dnešní závěrečné dva zápasy 5. kola první fotbalové ligy (Cheb - Sparta, 16 h, Žižkov - Jablonec, 17 h) pravděpodobně způsobí změnu na čele ligové tabulky.
s-6 Pražská Slavia totiž ztratila zcela nečekaně body s Českými Budějovicemi, které na půdě vedoucího týmu ligy získaly své první letošní ligové vítězství.
s-7 Velký podíl na tom autor dvou branek Fujdiar, který vloni v létě z jihu Čech odešel do Olomouce a zpátky se vrátil teprve minulý týden.
s-8 Jihočechům stačily k výhře tři minuty na začátku druhého poločasu.
s-9 Karel Jarolím nastoupil nakonec přeci jen vv dresu Bohemians, ale ani jeho přítomnost neodvrátila porážku Pražanů.
s-10 Na hřišti nováčka Benešova získala Ostrava tři body, ovšem ztratila (a s i naše reprezentace) stopera Řepku.
s-11 Ten s těžkým výronem v kotníku a možná i poraněnými vazy odstoupil ve 41. minutě.
s-12 Zákostelský mi dopadl po výskoku na nohu a ji nešťastně otočil, vysvětlil český reprezentant, který vyloučil svůj start v úterním zápase ME proti Maltě v Ostravě.
s-13 Benešov - Ostrava 1:2
s-14 Ačkoliv ligový nováček prohrál, opět potvrdil, že se favoritů nebojí.
s-15 Ujal se vedení ve 14. minutě, kdy Borovec zaskočil technickou střelou ze dvaceti metrů do růžku branky gólmana Bernadyho.
s-16 Baník vyrovnal chvilku nato - po centru Veselého hlavičkoval ve vápně neobsazený Tůma.
s-17 Benešov měl mírnou územní převahu, jenže ji gólově nevyužil.
s-18 Nedokázal to ani Studeník krátce po přestávce, když stál sám proti Bernadymu.
s-19 Naopak v 65. minutě zapomněli benešovští na Duhana a hosté vedli.
s-20 I za nepříznivého stavu domácí útočili, ale smolař Studeník netrefil ani odkrytou branku.
s-21 Rozhodčí: Amler.
s-22 J. Hřebík, trenér Benešova: Chci poděkovat hráčům, naběhali toho víc než soupeř a hráli na úrovni svého maxima.
s-23 W. Lička, trenér Ostravy: Obě mužstva chtěla zvítězit.
s-24 To utkání prospělo, hrálo se otevřeně.
s-25 (šv) Brno - Zlín 1:0
s-26 Domácí dlouho marně hledali klíč na pružnou a pohyblivou obranu soupeře.
s-27 Teprve dvě minuty před koncem po přihrávce Wagnera uspěl Dostálek, který zajistil Brňanům těsné vítězství.
s-28 Zlín v žádném případě nemyslel pouze na bránění, jenže jeho koncovka byla nedůrazná.
s-29 Rozhodčí: Krondl.
s-30 P. Uličný, trenér Brna: Po příchodu Valnohy ve druhém poločase nastal obrat, dostali jsme soupeře pod tlak.
s-31 J. Adamec, trenér Zlína: Jednobranková prohra mne mrzí daleko více, než kdybychom dostali čtyři branky.
s-32 Slavia - Č. Budějovice 1:2
s-33 První vážnější šanci měla Slavia ve 21. minutě.
s-34 Suchopárek přiťukl Bergerovi, a ten skrz houšť těl tvrdě vystřelil do brankáře.
s-35 Přesnost chyběla hlavičkám Hogena i Suchopárka.
s-36 Ještě před odchodem do šaten poslal Knoflíček podruhé míč z nadějné pozice nad branku.
s-37 Druhý poločas začal šokem.
s-38 Hrálo se sotva pět minut, když Fujdiar po Váchově přiťuknutí prostřelil z hranice šestnáctky obranu Slavie - 0:1.
s-39 Za další tři minuty sprintovali tři hráči hostí proti dvojici slávistů.
s-40 Jindráček přihrál Fujdiarovi a ten upravil na 0:2.
s-41 Naději Slavii vrátil Hogen, který po Bergerově přihrávce dal kličku Holcovi a snížil na 1:2.
s-42 Vinou špatné kombinace domácích a díky umění brankáře Holce vyšel následující nápor Slavie naprázdno.
s-43 V 73. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Vácha, ale za dvě minuty jej následoval Vávra za faul na unikajícího Fujdiara.
s-44 Rozhodčí: Bohuněk.
s-45 P. Tobiáš, trenér Č.Budějovic: Tajně jsem věřil, že nás na Slavii opustí smůla a že uhrajeme bod.
s-46 M. Beránek, trenér Slavie: Proti dobré obraně soupeře jsme se těžko prosazovali.
s-47 Ne všem našim hráčům se daří tak, jak bychom si představovali.
s-48 (ber) Olomouc - Drnovice 1:0
s-49 Moravské derby přineslo dobrý fotbal po přestávce.
s-50 Olomoučtí se dostali do vedení, zabrzdilo je však vyloučení Vaďury.
s-51 Drnovičtí se však ani proti deseti domácím neprosadili, a tak tři body za vítězství si připsala zaslouženě Sigma.
s-52 Rozhodčí: Ulrich.
s-53 Vaďura po druhé žluté.
s-54 K. Brückner, Drnovice: Sigma vyhrála zaslouženě, i když těsně.
s-55 I když jsme hráli proti deseti, měli jsme jen jedinou šanci v případě Druláka.
s-56 D. Radolský, Olomouc: Jsem rád, že jsme i v deseti nepodlehli panice, udrželi útočníky Drnovic a zvítězili.
s-57 Liberec - Bohemians 3:1
s-58 Hosté sice začali dvěma střelami Krejčíka a Veselého, ale to bylo po prvních dvaceti minutách vše.
s-59 Ve 27. minutě zahájil útok na vítězství domácích Janeček, který zužitkoval perfektní přihrávku od Haška.
s-60 Hned v úvodu druhého poločasu liberecký Hašek zvýšil po chybě obrany soupeře na 2:0.
s-61 Hosté otevřeli hru a v 54. minutě se jim podařilo zásluhou Vlčka snížit na 1:2.
s-62 Skóre uzavřel v 60. minutě Hřídel, který zužitkoval přihrávku Obajdina.
s-63 Domácí i nadále útočili, avšak s prudkými střelami Kočího a Obajdina si Blažek poradil.
s-64 Rozhodčí: Legierský.
s-65 Fr. Barát, trenér Bohemians: Domácí hráli s nadšením a vítězství si zasloužili.
s-66 Vl. Petržela, trenér Liberce: Musím smeknout před 17letým Čuprem.
s-67 Naším nejlepším hráčem byl Kočí.
s-68 Plzeň - Hradec Králové 1:0
s-69 Domácí si vytvořili značnou převahu.
s-70 Jeden z rychlých úniků Miky dokázal Heřman hlavou proměnit ve vedoucí branku Plzně.
s-71 Hosté nerezignovali a po lajdácky kopnuté penaltě domácím Pavlíkem Plzeň jen zoufale odkopávala a zdržovala hru.
s-72 Rozhodčí: Svatonský.