s-1 Klejch zajistil Zlínu výhru dvěma góly během pěti minut
s-2 Naplno bodovali oba nováčkové
s-3 S nulou v tabulce jen Bohemians
s-4 Praha -
s-5 Po páteční televizní předehrávce pokračovala první fotbalová liga dalšími zápasy 4. kola.
s-6 Slavia si veze tři body za výhru na Bohemians, ale ve druhé půli ji třikrát zachránilo břevno.
s-7 Sešívaní se probojovali do čela tabulky, ale jejich postavení může ohrozit dnešní ligová dohrávka Sparty s Viktorií Žižkov (od 17.30 hodin na strahovském stadionu).
s-8 Naopak klokani zůstali na opačném pólu tabulky a jako jediný tým ještě nebodovali.
s-9 Drnovice potvrdily svou špatnou formu prohrou 1:3 s ligovým nováčkem z Benešova.
s-10 Domácí asi poslala do kolen neproměněná Stašova penalta hned v první minutě utkání.
s-11 Také dalšímu nováčkovi Jablonci se dařilo, neboť porazil Olomouc.
s-12 První body získal Hradec Králové.
s-13 Zlín sice prohrával s Plzní 0:1, ale dvěma góly v rozpětí pěti minut otočil skóre ještě do přestávky Klejch.
s-14 Drnovice - Benešov 1:3
s-15 Hrálo se půl minuty, když benešovský Mičinec zahrál míč ve vápně rukou a domácí kopali penaltu.
s-16 Jenže Staš přestřelil.
s-17 I nadále se hrálo častěji před benešovskou brankou, ale jejich střelám chyběla přesnost.
s-18 Mnohem nebezpečnější byly protiútoky Benešova.
s-19 Ve 12. minutě brankář Barcuch s problémy likvidoval střelu Zákostelského.
s-20 Ve 20. minutě se po chybě Staše k míči dostal Klusáček a zblízka prostřelil Barcucha - 0:1.
s-21 Drnovičtí ani po tomto varování nedokázali svou hru zpřesnit.
s-22 Ve 37. minutě se Mičinec na vlastní polovině zmocnil míče, obrana Drnovic věnovala víc pozornosti nabíhajícímu Váňovi, zatímco Mičinec skóroval - 0:2.
s-23 Do druhé půle domácí nastoupili bez Staše, ale obraz hry se nezměnil.
s-24 Dočkali se v 72. minutě, kdy po rohu Harazim snížil.
s-25 Následující nápor domácích vyzněl naprázdno a naopak Benešov jeden z četných protiútoků proměnil.
s-26 Jaroslav Hřebík, trenér Benešova: Vysoce účelnou taktickou hrou jsme domácí k ničemu nepustili.
s-27 Karel Brückner, trenér Drnovic: Benešov zvítězil naprosto zaslouženě.
s-28 Chtěli jsme hrát nátlakový fotbal, který však ztroskotal na kvalitní obraně Benešova.
s-29 (ber)
s-30 Bohemians - Slavia 1:2
s-31 Slavia byla techničtější, rychlejší i přesnější, domácí zpočátku dominovali jen větším počtem faulů.
s-32 V 8. minutě poslal Pěnička míč do Blažkovy sítě, ale gól neplatil pro předchozí faul.
s-33 Regulérně se trefil o devět minut později Hogen, když zužitkoval přesnou přihrávku Kozla.
s-34 Pod břevno směřovala Bergerova střela z přímého kopu ve 33. minutě, ale Blažek v poslední chvíli zasáhl.
s-35 Devět minut před přestávkou fauloval ve středu hřiště Schindler zezadu Knoflíčka a byl za to vyloučen.
s-36 Sotva se mužstva vrátila ze šaten, prošel Kozel sám obranou a tvrdou střelou z dvaceti metrů vstřelil druhý gól.
s-37 Kozel dal myšlenku i další akci - přesně přihrál do běhu Knoflíčkovi, který však Blažka neoklamal.
s-38 Pak slávisté trochu polevili a brankář Stejskal se jen díval, jak mu z kopačky Neumanna a za chvíli i Kopřivy letí míč do břevna.
s-39 V 67. minutě potom Stejskal neudržel míč a po hlavičce Neumanna to bylo 1:2.
s-40 do konce se hrál otevřený fotbal plný šancí na obou stranách.
s-41 V 84. minutě Knoflíček zachytil na velkém vápně Šindelářovu rozehrávku, ale vystřelil jen do brankáře.
s-42 Hned z protiútoku střílel Neumann a Stejskal zvedl míč na břevno.
s-43 Branky: 67.
s-44 Neumann - 17.
s-45 Hogen, 46.
s-46 Kozel.
s-47 Rozhodčí: Brabec.
s-48 ŽK: Krejčík, Veselý, Špak, Šindelář - Vávra, Berger, Krištofík, Stejskal.
s-49 ČK: 36.
s-50 Schindler (Bohemians).
s-51 Diváci: 8567.
s-52 Poločas: 0:1.
s-53 Slavia: Stejskal - Kozel - P. Novotný, Pěnička - Vávra, Krištofík, Berger, Bejbl, Šmejkal (64.
s-54 Miroslav Beránek, trenér Slavie: Utkání mělo dvě fáze.
s-55 Dokud jsme hráli proti jedenácti byl jsem spokojen, soupeře jsme nepustili do šance.
s-56 S přesilovkou jsme se ale nedokázali vyrovnat, druhá branka hráče uspokojila a to se nemuselo vyplatit.
s-57 František Barát, trenér Bohemians: Byl to zajímavý vzrušující zápas slušné úrovně.
s-58 Škoda že jsme nedokázali hrát tak dobře jako v závěru v době, kdy jsme byli v plném počtu.
s-59 (ber)
s-60 Č. Budějovice - Cheb 0:0
s-61 Po debaklu v minulém kole na Žižkově domácí trenér Tobiáš zamíchal se sestavou.
s-62 Do branky se vrátil Holec, do zálohy uzdravený Tejml a v útoku nastoupil Fujdiar, který přišel na hostování z Olomouce.
s-63 Chebská obrana nepustila domácí do šance, naopak reprezentant Samec nepřekonal dvakrát po sobě z bezprostřední blízkosti brankaře Holce.
s-64 Do druhé půle nastoupil v útoku domácích Vyskočil a hned připravil šanci Váchovi, toho však odzbrojil Hrbek.
s-65 V 57. minutě trefil Jihočech Jindráček břevno.
s-66 To bylo na dlouho ze strany domácích vše.
s-67 Cheb, skvěle dirigovaný nejlepším mužem na hřišti Nečasem, převzal iniciativu a nejblíže ke gólu měl Šebesta.
s-68 V 85. minutě si domácí Jindráček zopakoval trestný kop, Vosyka však jeho střelu do šibenice vyrazil a nabíhající Valachovič přehlavičkoval branku.
s-69 Cheb tedy ani počtvrté za sebou neprohrál, domácí zase nevyhráli.
s-70 Rozhodčí: Ondo.
s-71 Jozef Jarabinský, trenér Chebu: Fotbal dnes neměl prostor, úroveň utkání byla slabá.
s-72 Pavel Tobiáš, trenér Č. Budějovic: Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost, ale na soupeře to bylo málo.
s-73 Trefili jsme dvakrát břevno, jsme další utkání bez vítězů.
s-74 Fujdiar ukázal, že bude pro nás přínosem.
s-75 (vkl)
s-76 Zlín - Plzeň 2:1
s-77 Plzeňští vyrukovali s tradiční taktikou - důslednou obrannou hrou a pokusy o brejky.
s-78 Ve 29. minutě jim to vyšlo - Pavlík chytře prostrčil míč Purkartovi, který zblízka prostřelil Ondrůška.
s-79 Na konci první půle se domácí probrali, když Klejch je dostal dvěma góly v rozpětí pěti minut do vedení.
s-80 Ve 40. minutě chytře prodloužil Červenkův střílený centr a vyrovnal, těsně před odchodem do kabin si zpracoval další dlouhý centr a přízemní bombou překonal Čalouna.
s-81 Po změně stran hosté otevřeli hru ve snaze získat alespoň bod, vytvořili si dvě jasné šance Mikou a Diepoldem.
s-82 V obou případech zakročil výborně brankář Ondrůšek.
s-83 Domácí se postupem času dostávali do otevřené obrany Západočechů.
s-84 Dva sólové útoky Švacha a jeden Dostála ovšem Čaloun zlikvidoval.
s-85 Branky: 40. a 45.
s-86 Klejch - 27.
s-87 Purkart.
s-88 Rozhodčí: Maurer.
s-89 ŽK: Brabec, Klhůfek, Mucha - Bečka, Slabý, Janoušek, Diepold.
s-90 Diváci: 3738.
s-91 Poločas: 2:1.
s-92 Zlín: Ondrůšek - Brabec - Klhůfek, Hoftych - Dostál, Gottwald (36.
s-93 Plzeň: Čaloun - Slabý - Čihák, Janota, Bečka, Skála - Purkart, Mika, Pavlík (62.
s-94 Hradec Kr. - Liberec 2:0
s-95 V první půli se hrálo téměř na jednu branku.
s-96 Domácí, kteří neměli před tímto zápasem v ligové tabulce ani bod, začali velkým náporem.
s-97 Ve 4. minutě zblokoval Lokvencovu střelu brankář Maier, vzápětí vyrážel Džubarův střílený centr.
s-98 Pak zahrozil Liberec - Obajdin vystřihl parádní nůžky těsně vedle cíle.
s-99 Sebevědomím votroků to ale neotřáslo.
s-100 Nejlepší hráč domácích nejprve vystrašil Maiera bombou k tyči, pak ve 30. minutě vypálil po rozehraném rohu do zdi a odražený míč dopravil do sítě Menčík.