Genresport
Text typepub

Select a sentence

s-1 Hlavou proražená švédská hráz
s-2 Viktoria Žižkov remizovala v předkole fotbalového PVP na hřišti Norrköpingu 3:3 a postupuje dále
s-3 Zvláštní zpravodaj LN v Norrköpingu Jan Švéd
s-4 Spolu s pražskou Slavií je Viktoria Žižkov druhým českým týmem, který postoupil z předkola evropských fotbalových pohárů.
s-5 Přitom pro tým mecenáše Vratislava Čekana se odvetný zápas PVP v Norrköpingu nevyvíjel dobře.
s-6 V první půli totiž Žižkovští přišli o zraněného brankáře Pařízka (zlomená noha) i o náskok 1:0 z prvního utkání.
s-7 Hlavně se nebojte zariskovat, jinak dopadneme jako Sparta, burácel jako hrom před zápasem v kabině žižkovský trenér Kotrba.
s-8 Jeho svěřenci si vzali tato slova k srdci a od úvodních minut hráli odvážně.
s-9 Brankáře Švédů ohrozil hned z prvního protiútoku hlavičkou těsně nad břevno Poborský, vzápětí musel brankář vyrážet Majorošovu střelu.
s-10 Na druhé straně se Pařízek zapotil jen při pokusu Anderssona.
s-11 Na poloprázdném stadionu bylo ticho jako v kostele.
s-12 Ve 25. minutě si nafilmovaným pádem přes Petroušovy nohy pokusil vymodlit penaltu Jansson a z protiútoku málem přišel trest - moc nechybělo, aby Poborský vypíchl míč brankáři Erikssonovi.
s-13 Když se Viktorii nepodařilo dát rychle gól, jako by vyprchalo její nadšení.
s-14 Zčistajasna si na Anderssonův lob naběhl ve 36. minutě za žižkovskou obranu Bergort a jeho stoprocentní gólová šance skončila střelou nad bránu.
s-15 Bergort se přitom srazil s brankářem Pařízkem, který skončil na nosítkách se zlomenou nohou.
s-16 Mezi tyče musel náhradník Zítka, jenž kapituloval po pěti minutách.
s-17 Viktoria nechala při rozehraném trestném kopu volného Hanssona a ten z úhlu na hranici šestnáctky nedal točenou bombou Zítkovi naději.
s-18 Gól Seveřany rozehřál a moc nechybělo, aby Sandström zvýšil.
s-19 Do druhé půle šla Viktoria s cílem pomstít těžce zraněného Pařízka a během 13 minut otočila skóre na 2:1 ve svůj prospěch.
s-20 Švédský gólman byl v palbě střel a stačil jim odolávat do 52. minuty, kdy střídající Krejčík vybojoval míč, Holota ho odcentroval na osamoceného Trvala, který lysou hlavou skóroval.
s-21 Chvilku nato rozehrál Vrabec roh a Kordule opět hlavou rozrazil švédskou obrannou hradbu a rozjásal jediné tři fanoušky Viktorie v hledišti.
s-22 Ti mimochodem 24 hodin předtím povzbuzovali v Göteborgu Spartu.
s-23 Vzhledem k tomu, že první utkání prohráli Švédové 0:1, museli by k postupu dát tři góly a žádný neinkasovat.
s-24 To bylo nad jejich síly, ačkoliv v 71. minutě uspěl opět Hansson ranou zpoza vápna.
s-25 Po řadě šancí na obou stranách se diváci dočkali dalších gólů v závěru z penalt.
s-26 Nejprve brankář Eriksson podrazil nohy ve vápně Jančulovi, což neunesl trenér domácích a byl vyloučen z lavičky.
s-27 Pokutový kop proměnil dělovkou doprostřed branky Vrabec - 2:3.
s-28 Vzápětí fauloval i brankář Viktorie a Švédové vyrovnali.
s-29 Branka: 42., 71. Hansson, 88. Vaattovaara z penalty - 52. Trval, 58. Kordule, 86. Vrabec z penalty.
s-30 Rozhodčí: Przesmycki - Milewski, Walczak (všichni Polsko).
s-31 ŽK: Krejčík.
s-32 Diváci: 3060.
s-33 Poločas: 1:0.
s-34 Hlasy po utkání
s-35 Sören Cratz, trenér Norrköpingu: Jsem zklamán výsledkem, ale především výkonem rozhodčího.
s-36 Cítili jsme, že máme šanci, když jsme vyhráli první poločas, ale vyrovnávací gól přišel příliš rychle.
s-37 Citelně nám scházel nemocný Kindvall.
s-38 Jiří Kotrba, trenér Viktorie Žižkov: Podařilo se nám vyřadit možná nejtěžšího soupeře, jakého jsme mohli v předkole dostat.
s-39 Radost z postupu nám kalí jen zranění Pařízka, který byl v dobré formě a pro zbytek podzimu je zřejmě vyřazen.
s-40 Pařízkovo zranění i první gól jsme si zavinili sami vlastními chybami..
s-41 Manažer Ivan Horník: Již během druhého poločasu jsem si udělal seznam pěti brankářů, z nichž se jednoho pokusíme získat ještě před pondělním zápasem se Spartou.
s-42 Jedním z nich je Šimurka.
s-43 Zítra tedy nepojedu na losování, ale budu shánět brankáře.
s-44 Marek Trval, autor prvního gólu: Po zranění našeho brankáře jsme na chvíli ztratili koncentraci, proto jsme také dostali první gól.
s-45 Po přestávce se ale všechno změnilo a v momentu, kdy jsem vyskočil na přesný centr, jsem věděl, že to bude gól.