PML View

wsj1373.cz

mrp-layerPCEDT/mrp/wsj1373.cz.mrp.gz
a-layerPCEDT/pml/wsj1373.cz.a.gz
m-layerPCEDT/pml/wsj1373.cz.m.gz
t-layerPCEDT/pml/wsj1373.cz.t.gz
w-layerPCEDT/pml/wsj1373.cz.w.gz
treex-layerPCEDT/treex/wsj1373.cz.treex.gz

s-1 V paměti čipu dnes i zítra

s-2 DVĚ SPOLEČNOSTI plánují, že na trh uvedou nové čipy s keramickými obvody, které uchovávají data i po vypnutí napájení.

s-3 Většina dnešních nejpoužívanějších čipů pro ukládání dat "nestálou" paměť - nejsou-li soustavně zásobovány elektřinou, jejich data zmizí, potřebují tedy externí zdroje napájení.

s-4 Společnost National Semiconductor Corp. a nedávno založená společnost Ramtron Corp. plánují zahájení dodávky tzv. feroelektrických pamětí, které si pamatují data nejméně po dobu 10 let bez jakéhokoli napájení.

s-5 V těchto čipech jsou využity materiály jako keramika PZT tvořící mikroskopické přepínače, které uchovávají data bez elektřiny.

s-6 Vývojáři varují, že široké využití je otázkou několika let, protože tato technologie ještě není zcela propracována.

s-7 Společnost Ramtron z Colorado Springs v Coloradu však plánuje, že v prosinci začne dodávat velké komerční množství jednoduchých feroelektrických čipů.

s-8 Společnost očekává, že se tyto čipy budou nakonec používat v zařízeních, která napodobují celou řadu počítačových paměťových zařízení včetně disketových mechanik a pevných disků.

s-9 Společnost National Semiconductor získá feroelektrickou technologii od společnosti Krysalis Corp. z Albuquerque v Novém Mexiku.

s-10 Společnost National říká, že souhlasila s akvizicí aktiv společnosti Krysalis a příští rok začne s dodávkami velkého komerčního množství svých prvních čipů včetně 4kilobitových pamětí.

s-11 Jakmile budou výrobní překážky překonány, mohly by tyto čipy převzít významnou část trhu.

s-12 Kromě toho, že nepotřebují žádný vnější zdroj energie, mají potenciálně levnější výrobu, protože vyžadují méně výrobních kroků než obvyklé čipy.

s-13 Společnost National uvádí, že zájem projevili i vojenští nákupčí, protože feroelektrické čipy jsou odolné proti atomovému záření.

s-14 A zatímco dnešní energeticky nezávislé čipy - jako například elektronicky vymazatelné programovatelné čipy s permanentní pamětí - se nedají použít v hlavní paměti počítače, protože "načítají" data pomalu, feroelektrické čipy přijímají data poměrně velkou rychlostí.

s-15 Jak se dostavit k soudu, aniž byste tam byli

s-16 JEDNA společnost z Austinu v Texasu v plánu pomoci účastníkům soudních řízení dostavit se k soudu vzdálenému tisíce mil, aniž by opustili své město.

s-17 Svědci musejí často překonávat dlouhé vzdálenosti, aby mohli před právníky a soudními zpravodaji podat osobní svědeckou výpověď.

s-18 Takové cestování je velice nákladné.

s-19 A telefonická svědecká výpověď nebo svědecká výpověď na videokazetě se fyzickému setkání nevyrovná.

s-20 Změnu by mohly přinést nižší sazby na velké vzdálenosti a levnější elektronika.

s-21 Společnost Video Telecom Corp., která obchoduje s videokonferenčními systémy, spolupracuje se soudními zpravodaji na vytvoření celostátní sítě, která by dovolila podávat svědeckou výpověď prostřednictvím živého televizního vysílání.

s-22 Společnost již nainstalovala prototyp systému, který spojuje Dallas s Miami pomocí digitálních telefonních linek.

s-23 A právě připravuje zřízení pracoviště v Chicagu, New Yorku a dalších 10 městech, které agenturám, které se zabývají soudním zpravodajstvím, umožní zapojení jednacích místností do této sítě.

s-24 Zatímco právníci dříve zřizovali individuální připojení, tato oficiální síť soudních zpravodajů by mohla mnoho akcí usnadnit a zlevnit.

s-25 Prostřednictvím této sítě budou moci advokáti přebírat výpovědi svědků v libovolném z připojených měst za hodinový poplatek 200 400 dolarů v závislosti na kvalitě obrazu.

s-26 Japonský obrat v patentové ochraně

s-27 JAPONSKÉ ZNEUŽÍVÁNÍ amerických patentů bylo pro americké výrobce čipů vždy choulostivou záležitostí.

s-28 V současné době vystupuje v soudní síni alespoň jedna japonská společnost v opačné roli.

s-29 Většina japonských žalob byla doposud reakcí na soudní řízení vedená proti nim.

s-30 V loňském roce však společnost Hitachi Ltd. překvapila japonský elektronický průmysl obviněním korejské společnosti Samsung Electronics Co. z používání technologie společnosti Hitachi při výrobě dynamických paměťových čipů s náhodným přístupem.

s-31 (Urovnání sporu bylo sice dosaženo, ale nebylo zveřejněno.)

s-32 Počátkem tohoto měsíce zahájila společnost Hitachi útok na americkou společnost Motorola Inc. soudním řízením, ve kterém obviňuje společnost Motorola z porušení patentu společnosti Hitachi při výrobě jejího nového čipu MC88200.

s-33 Další nedávné soudní řízení společnosti Hitachi obviňuje společnost Motorola ze zpětné analýzy technologie společnosti Hitachi - náhlá změna v národnosti předních odborníků na zpětnou analýzu.

s-34 Tyto kroky ukazují aktivnější postoj k patentové ochraně, který podle odborníků na patenty začíná Japonsko zaujímat.

s-35 Společnost Hitachi vznesla obvinění ze zpětné analýzy jako doplnění protinároku uplatňovaného u federálního okresního soudu v Texasu poté, co na ni společnost Motorola podala žalobu pro porušení patentu.

s-36 Společnost Hitachi obviňuje společnost Motorola z "podvodného a nespravedlivého jednání při pořizování určitých patentů společnosti Motorola", které jsou použité v mikroprocesorovém čipu MC68030 společnosti Motorola.

s-37 Překlad: Podle společnosti Hitachi se zdá, že společnost Motorola převzala technologii společnosti Hitachi, která je v USA patentována, a "pokusila se ji vydávat za novou technologii".

s-38 Společnost Motorola mnoho různých obvinění buď popřela, nebo nekomentovala.

s-39 Různé

s-40 JAPONSKÁ společnost Sharp Corp. vyvinula počítačové čipy, které simulují lidský zrak.

s-41 Napodobují mozek tím, že při "pohledu" na obraz extrahují základní údaje - okraje, úhly a přímky - a převádějí je na počítačová data.

s-42 Společnost Sharp uvádí, že tato sada čipů by mohla vylepšit faxové přístroje, grafické počítače nebo identifikační systémy, které rozeznávají obličejové rysy...

s-43 Jednotka společnosti N. V. Philips vytvořila počítačový systém, který zpracovává videoobrazy 3 000krát rychleji než konvenční systémy.

s-44 Pomocí čipů s technologií RISC vyrobených společností Intergraph z Huntsville v Alabamě rozdělí tento systém obraz, který "vidí", do 20 digitálních zobrazení, přičemž každé z nich je zpracováváno jedním čipem.


dependency treetext view