s-1 Tyčkařské rekordy na Strahově
s-2 Kašpárková si připadala jako honicí pes
s-3 Holka z vesnice zvládla vše
s-4 Praha (nov) -
s-5 Obě soutěže ve skoku o tyči, finálový běh na 400 metrů žen a 8,03 m skokana do dálky Gombaly byly vrcholy halového mistrovství ČR atletů v Praze.
s-6 Tyčkařský sektor ve strahovské nafukovačce byl během čtyřiadvaceti hodin svědkem dvou českých rekordů a Daniela Bártová přidala v neděli navíc jako bonbónek rekord evropský (o tomto závodě píšeme na jiném místě), který nyní hodnotu 4,09 metrů.
s-7 Limit pro halové mistrovství světa splnil výkonem 5,60 m Jan Netscher a jako další výšku si nechal na tyčkařské stojany připravit rekordních 5,66.
s-8 Třetím skokem se mu podařilo o centimetr tři roky starý výkon Lubenského zdolat.
s-9 Pokusy na 5,74 o další centimetrové překonání absolutního maximum, jehož držitelem je pod širým nebem stejný závodník, byly nad Netscherovy síly.
s-10 Přesto tento skok znamená pro devatenáctiletého atleta letos téměř neuvěřitelné zlepšení o 61 (!) centimetrů, k osobnímu rekordu jich v sobotu přidal čtyřiadvacet.
s-11 "Vůbec jsem nečekal, že bych tolik skočil, protože jsem byl od posledních závodů ve Vídni hodně unavený.
s-12 Ráno před závodem jsem věřil, že bych mohl vyhrát, případně překonat 5,50.
s-13 Stále totiž nejsem stoprocentně fit.
s-14 Říkal jsem si, že když nesplním limit, tak si snad konečně vyléčím koleno, ale teď ještě dostane čtrnáct dní zabrat.
s-15 Doufám, že před odjezdem do Barcelony přijdou z Kalifornie objednané tvrdší tyče na vyšší výšky, abych si je před šampionátem doma alespoň jednou vyzkoušel," říká atlet, pro kterého bude HMS první setkání se světovou špičkou.
s-16 Dobrý výkon - 14,10 m - předvedla také trojskokanka Kašpárková, kterou v posledních dnech trápilo nepříjemné zranění hýžďového svalu: "Bolest jsem necítila a sval při závodě držel, i když jsem byla trochu nejistá, protože jsem skákala po delší době téměř naplno.
s-17 Nepříjemné však bylo, že jsme byly v soutěži jen čtyři.
s-18 Nestačila jsem se po každém pokusu ani vydýchat a připadala jsem si jako honicí pes."
s-19 Počet svých halových titulů nebyl schopen udat třicetiletý Jiří Hudec, vítěz překážkového běhu na 50 metrů překážek: "Vím jen, že jsem v sedmnácti poprvé vyhrál mezi dospělými tehdejší mistrovství ČSR."
s-20 V sobotu zaběhl výborný čas 6,52 s a byl spokojen, protože zůstal jen pět setin za svým rekordem.
s-21 Nad zdravotním stavem osmistovkaře Pavla Soukupa, který si letos jako jeden z prvních zajistil rychlým časem start na HMS, se pomalu stahovaly černé mraky.
s-22 V hale ve Stromovce však v sobotu absolvoval rozběh a nedělní finále vyhrál rozdílem třídy: "Potíže s nohou nebraly konce, před týdnem jsem dostal radu na speciální cvičení a nové prášky proti bolesti."
s-23 Velký závod předvedly čtvrtkařky a obě splnily limit na HMS.
s-24 Vítězná Dziurová se dostala na 52,27 a porazila o deset let mladší Benešovou ( 52,51).
s-25 "Asi jsem protrhla smůlu, kdy poslední dva roky brzdila svalová zranění.
s-26 Čas je také odměnou za těžké tréninky, ze kterých mi bylo často špatně, a za to, jak trenér Kárský trápil na soustředění v Tatrách," říkala běžkyně Sparty, jejíž čas, stejně jako Benešové, je velkým příslibem pro barcelonskou štafetu na 4 x 400 metrů.
s-27 Čáslavská závodnice si dala o víkendu pořádnou porci.
s-28 V sobotu běžela rozběh na 400 m a v nedělním dopoledni dvě dvoustovky a čtvrtkařské finále, přičemž získala dvě stříbrná umístění: "Myslela jsem si, že vynechám dvoustovku, ale pak mi trenérka Kratochvílová říkala, že jsem holka z vesnice, a že to zvládnu."