Select a sentence

s-1 Nováček přežil dva mečboly
s-2 V osmifinále US Open je i Jana Novotná
s-3 Zvláštní zpravodajka LN v New Yorku Alena Drtinová
s-4 Český tenista Nováček (56. hráč ATP) přežil ve třetím setu zápasu s Australanem Woodbridgem (136.) dva mečboly a po výhře 1: 6, 5: 7, 7: 6 (6), 6: 2, 7: 6 (3) postoupil do osmifinále US Open.
s-5 Mezi posledními šestnácti tenistkami je ve Flushing Meadows i sedmá nasazená Jana Novotná, která s Kanaďankou Hyovou (51. hráčka WTA) nedělala žádné cavyky- 6: 1, 6: 2.
s-6 Mezi víkendové minusy českého tenisu patří Bobková, Vacek a Damm, kromě nich jsou pavouky dvouher ochuzeny mj. i o nasazenou šestku Davenportovou, bývalou světovou jedničku Couriera a Ivaniševičova přemožitele Zoeckeho.
s-7 Prvními čtvrtfinalistkami se staly nasazená osmička Sabatiniová a pětka Dateová.
s-8 Svůj výkon proti Medveděvovi označil Nováček jako profesorský, po vítězství nad Woodbridgem se pasoval do role zakousnutého teriéra, který obrovskou vůlí zvrátil nepříznivý vývoj.
s-9 První tři sety však český hráč chodil po kurtu a pouze kroutil hlavou, jak se mu nedařilo, vnitřní naštvání pak ze sebe dostával hrozivými výkřiky.
s-10 Měl jsem smůlu, že jsem nevyužil tři brejkové šance na 2: 1 hned na začátku zápasu, naopak jemu vše vycházelo.
s-11 Nikdy jsem však nesklouzl do letargie, aby mu to dal zadarmo, řekl po utkání Nováček, který začal tie break třetího setu dvojchybou a postupně prohrával 0: 3 a 4: 6.
s-12 Za tohoto stavu jsem mu zabil return pod nohy, vyšel mi servis a nastal obrat, vrátil se ke dvěma Woodbridgovým mečbolům Nováček.
s-13 Australanovo zklamání ovlivnilo čtvrtý set, ale v rozhodující sadě se vzpamatoval.
s-14 Navíc mu pomohl problematický výrok čárového, který Nováčka natolik rozlítil, že prohrál svůj servis na 1: 3.
s-15 Naštěstí jsem se včas zkoncentroval a obrovskou bojovností skóre srovnal, pokračoval Nováček, který po 3 hodinách a 24 minutách proměnil hned svůj první mečbol v tie breaku.
s-16 Před devíti lety jsem na zdejším kurtě číslo 18 prohrál s Kricksteinem, nad kterým jsem vedl 2: 0 na sety a 5: 2 v tie breaku.
s-17 Ale i z mečbolů umím utíkat, letos v Miláně jsem přežil dva proti Lecontovi, zavzpomínal si Nováček.
s-18 Jeho soupeřem bude v osmifinále (to je nejdál, kam se prostějovský tenista dosud dostal) Argentinec Frana (101.)
s-19 Na rozdíl od Nováčka si Novotná ze zápasu s Hyovou udělala trénink s rozhodčími.
s-20 jsem s jednou prohrála, tak jsem ji nepodcenila.
s-21 Dařilo se mi vyhrávat důležité výměny, o chyby se postarala Hyová, zhodnotila ani ne hodinové utkání Novotná.
s-22 Na osmifinále s Magdalenou Maleevovou (17.) se dívá optimisticky.
s-23 To rozhodně před svým zápasem 3. kola se světovou jedničkou Grafovou nemohla Radka Bobková (109.).
s-24 Před takovým utkáním člověka napadne, že by to byla bomba, kdyby ji porazila, ale hned jsem si řekla, koukej se uklidnit'.
s-25 Celkově jsem se svým vystoupením spokojená, řekla po prohře 2: 6, 3: 6 Bobková.
s-26 I když ve druhém setu vedla 2: 0, ani v chvíli prý v zázrak nevěřila.
s-27 Zatímco Bobková vzala světové jedničce dvakrát podání, Danielu Vackovi (54.) se totéž proti nejlepšímu tenistovi světa Samprasovi ve 2. kole nepodařilo a prohrál za hodinu a 44 minut 3: 6, 4: 6, 4: 6.
s-28 Škoda šance na konci druhého setu, kdy jsem vedl 40: 15 při Samprasově servisu a mohl jsem srovnat na 5: 5.
s-29 Jenže Pete skvěle podával a za celý zápas udělal minimum chyb, řekl k utkání Vacek.
s-30 Zatímco loni prý v premiéře proti Samprasovi hrál chaoticky, nyní měl plán, ale realizaci mu soupeř nepovolil.
s-31 Sampras pak měl nezvyklé problémy hned v dalším kole s Bahamcem Smithem (187.), s nímž vyhrál po boji 4: 6, 6: 2, 6: 4, 6: 3.
s-32 Martinu Dammovi (59.) se nepovedl obrat v zápase s Kafelnikovem (11.)- 3: 6, 6: 7, 6: 7, přestože v prvním tie breaku vedl 4: 3 a měl výhodu dvou svých servisů.
s-33 Od Toronta mám problémy s nohou, nikdo neví, co mi je.
s-34 Proti Kafelnikovi jsem musel dost riskovat a z toho pramenily chyby, ale od zadní čáry bych na něj neměl vůbec, komentoval porážku Damm.
s-35 Kdy jsem prvně pomyslel na to, že bych mohl Couriera porazit?
s-36 Když jsem si ráno v šatně v dnešním programovém bulletinu přečetl tip jednoho italského novináře, že prohraji ve třech setech, vyznal se jedenadvacetiletý Ital Gaudenzi (24.) poté, co proměnil osmý mečbol.
s-37 Minimálně pro letošek se ale musí Gaudenzi rozloučit se snem, že po juniorském titulu se ve Flushing Meadows prosadí i mezi dospělými- ve 4. kole totiž prohrál s dvaadvacetiletým Němcem Renzenbrinkem (85.) 4: 6, 1: 6, 3: 6.