w-layerPDT/pml/tamw/train-6/lnd94103_122.w.gz
treex-layerPDT/treex/tamw/train-6/lnd94103_122.treex.gz

s-1 Ve čtvrtfinále s Kanadou Čeští hokejisté prohráli na MS se Švédskem 1:4

s-2 Konec podtitulku

s-3 Česká hokejová reprezentace prohrála ve svém posledním vystoupení v základní skupině na 58. mistrovství světa ve Val di Fassa s olympijskými vítězi ze Švédska 1:4.

s-4 To rozhodlo o tom, že v milanském čtvrtfinále nastoupíme ve čtvrtek od 16 hodin proti Kanadě, vítězi skupiny A.

s-5 Další dvojice tvoří: Švédsko - Itálie, USA - Kanada a Finsko - SRN/Rakousko.

s-6 O sestup bude hrát Norsko s poraženým ze vzájemného zápasu Rakousko - Velká Británie (Rakušanům stačí na záchranu remíza).

s-7 Zvlátní zpravodaj LN ve Val di Fassa Jan Tobiáš Několik minut úvodní třetiny se zdálo, že František Musil (rozhovor s ním přinášíme na jiném místě) přivezl těsně před zápasem do naší výpravy svěží vítr z Calgary.

s-8 Důkazem lepšího výkonu české reprezentace byl i vedoucí gól v 7. minutě, kdy Horák poslal od zadního mantinelu puk před branku Doležalovi.

s-9 O tři minuty později mohl náš celek náskok zvýšit, neboť Sršeň s Doležalem měli před sebou osamoceného švédského obránce.

s-10 "Vosa" z Rögle však mířila mimo.

s-11 Za chvíli bylo vyrovnáno: Z pravé strany najíždějící Svensson našel volné místo u Břízovi levé tyčky.

s-12 S vedením odešlo i sebevědomí hráčů, upadli jsme do starých chyb a do kabin na první přestávku odcházeli s mankem.

s-13 Přesilovka na konci třetiny navíc dostala soupeře do řádného tempa a když ve 25. minutě nemohl Kašťák na rozdíl od Hanssona najít za brankou u hrazení puk, zvýšil Berglund na 3:1.

s-14 Českému týmu nešlo na rozdíl od předcházejích tří zápasů upřít alespoň občasné záchvěvy bojovnosti.

s-15 Z však rezultovalo jen Jágrem nastřelené břevno a dobře sehraná přesilovka při vyloučení Kennyho Jönssona.

s-16 Švédské vedení naopak ještě před závěrečnou dvacetiminutovkou zvtrdil Sundin.