EN | ES |

Facsimile view

792


< Page >

12 A. L.. Psanj cjsaře Sigmunda r. 1420.

a ohlasné opraweny byly, abychom my i jiná knieZata krestanskà nemosila wzeti meč proti nepiátelóm kostela swatého křesťanského a wašeho králowstwie. Dan w Passowé, den s; Barbory.

6.

Oldfichowi z Rosenberka: aby, nemůželi Táboru dobyti a zkaziti, s wogskem swym ku Praze pfitáhl. Z Wyśschradu, 1420, 31 Май,

Sigmund z božie milosti Římský král po wše časy rozmnožitel říše, a Uherský, Český oc. král.

Oldiise z Rozemberka! Twému sme listu dobře srozuměli. A zwläste ja- kož nám píšeš o těch Tábořích na Hradiščku oc. Wez žeť jsme již zde pánu bohu děkujíce , a proti zdejším Táboróm sie dálibuoh snažíme, žeť těm na Hra- diščko nemnoho pomoci dadie. Protož přikazujem, aby piedsie ten Tabor na Hradiščku rozplašil a zbořil. Pakliby k tomu učiniti nynie nemohl: tehdy chcem, aby inhed bezmeškánie se wší swú mocí, i s jíznými i s pěšími lidmi, sem k nám piispel a pritáhl. Neb sme již na tom ostali, že tčch Táborów ukrutnost a ne- řády déle nechcem trpěti, než to mieníme stawiti s boží pomocí. Dán na Wyše- hradě, ten pátek po letniciech , léta králowstwie našich, Uherského oc. w 34, a Římského w desátém létě.

Ad mandatum domini Regis: Mithael Canonicus Pragensis. Nobili Ulrico de Rozemberg.

T.

Oldiichowi z Rosenberka: wdéónostj se oswédéuge za to, Ze pfistaupil k geho strané a k němu přigeti se chystá. Z Wyšehradu, 1420, 12 Jun.

Sigmund z božie milosti Římský král po wše časy rozmnožitel říše, a Uherský a Český oc. král.

Urozený wěrný milý! Welmi jsme wdóćni twému poselstwie, které si nam po statečném Petrowi z Mohylna a Leupoltowi, wérnym naším milým, wzkázal, a zwlášče, že s námi chceš ostati a naši wuoli činiti; a také že k nám jedeš, to sme rádi slyšeli. A také na nás shledáš, když nás poslúchati budeš a nás držeti, že na nás budeš jmieti laskawého pána, a požiweš toho od nás wšiem dobrým. Proto} od tebe žádáme, aby k nám piedse jel, podlé twého wzkázanie, a tiem aby nedlil. Na tom nám welmi wdččnč poslúžiš. Dán na Wyšehradč, w středu



Text viewManuscript line view